Sümer Tilmaç: Seçiminin Galibi Seçmene Yakın Olan Partiler Olacak

Tiyatro ve sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, 12 Haziran seçimlerinin galibinin halka daha yakın olan partilerin olacağını belirtti.

Sümer Tilmaç: Seçiminin Galibi Seçmene Yakın Olan Partiler Olacak
Tiyatro ve sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, 12 Haziran seçimlerinin galibinin halka daha yakın olan partilerin olacağını belirtti.

Günümüzde babadan kalma partili olma anlayışının tarihe karıştığını belirten ünlü oyuncu Tilmaç, dün CHP‘ye oy veren bir partilinin bugün AK Parti‘ye, AK Parti‘li birinin de CHP‘ye oy verebileceğini söyledi.

AK Parti‘nin mevcut kadrosuyla Türkiye partisi olduğunu geçen 9 yıllık süre içinde kabul ettirdiğini savunan Tilmaç, Turgut Özal‘ın Anavatan Partisi‘ne benzer 4 eğilimin AK Parti‘de de var olduğunu savundu. Buna en güzel örneğin bir dönem CHP‘de politika yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay olduğunu belirten Tilmaç, Günay‘ın bilgi birikimi bakımından çok donanımlı ve Nazım Hikmet‘i bildiği kadar Necip Fazıl Kısakürek‘ide çok iyi bildiğini kaydetti. Baba ve aile dostu olduğu için Antalya Büyükşehir eski Belediye Başkanı ve AK Parti 3.sıra adayı Menderes Türel‘i seçim süresince hep destekleyeceğini belirten Tilmaç, Türel‘in 5 yılda dünya turizminin gözbebeği Antalya‘ya yaptığı kalıcı hizmetleri her zaman halkın takdir edeceğini ve etmeye de devam edeceğini kaydetti. Tilmaç sözlerini şöyle sürdürdü: "Günümüz 2011 Türkiye‘sinde benim dedem baba şu partiye oy vermiş bende o partiye oy vereceğim düşüncesi tarih oldu. Günümüzde bir ailede baba ayrı, oğul ayrı, kız ayrı ve anne ayrı partiye oy verebilir. 12 Haziran seçiminin galibi halka yakın ve halkla iletişimi çok iyi kuran parti olacaktır. Hiç bir parti benim oyum garanti gözüyle bakmasın. Halka rağmen siyaset yapmanın devrinin sona erdi.Hem yerel seçimde hem genel seçimde dostluk, arkadaşlık ve akrabalık insana sandıkta parti değiştirebilir. Menderes Türel dese ki Sümer abi biz Korkuteli‘nin İmecik, Avdan ve Beğiş köylerinde seçim çalışması yapıyoruz dese gider destek olurum. Çünkü aile dostumuz. Kendini çok seviyorum. Babası rahmetli Suphi amca ile babam can çiğer arkadaştı. Gençliğim onlarla geçti. Hayatımda ilk bindiğim bisikleti Suphi acma hediye olarak aldı. Allah mekanını cennet etsin."