Canan Arıtman: CHP başkalaştı

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman liste dışı kalmasını CHP'de bir değişim değil bir dönüşüm var şeklinde yorumladı.

Canan Arıtman: CHP başkalaştı
Milletvekili aday listeleri (Son Detaylar)

CHP Milletvekili Canan Arıtman liste dışı kalmasının ardından ilk değerlendirmeyi Beyaz Gazete'ye yaptı. Beyaz Gazete'ye yaptığı açıklamada Arıtman, İzmir milletvekili adayı olarak gösterilmemesine hiç şaşırmadığını, tasfiyeye kurban gittiğini ve CHP'de bir değişim değil dönüşüm olduğunu ifade etti.

CHP İzmir Milletvekili Arıtman, listede yer almadığı için bireysel olarak hiç bir tepkisi olmadığını fakat aday listesine bakıldığında bu adaylarla Türkiye'de iktidar olmayı hedefleyen bir parti çalışması göremediğini dile getirdi. Parti içi iktidar savaşının ürünü olarak çıkan listenin son derece üzüntü vereci olduğunu dile getiren CHP İzmir Milletvekili, buna rağmen 22 yıldır sürdürdüğü siyaset hayatına devam edeceğini belirtti.

DEĞİŞİM DEĞİL DÖNÜŞÜM

CHP'de yaşanan liste krizini "değişim değil dönüşüm" olarak nitelendiren Arıtman, CHP'nin kuruluş felsefesinden uzaklaştırıldığının net olarak görüldüğünü söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi'ne sunduğu milletvekili aday listesinde Önder Sav, Hakkı Süha Okay,Kemal Anadol, Onur Öymen'in yer almamasını partinin kendi kolu bacağını budama işlemi olarak değerlendiren Arıtman, bu budama operasyonunun CHP seçmeni tarafından kaygıyla karşılandığını kaydetti.