Rüya Mezar Taşıttı

Taraklı ilçesi Duman köyünde baraj göleti yapımı sırasında bir vatandaşın rüyasına girmesiyle ortayı çıkarılan eski bir mezar yerinden alınarak köy mezarlığına nakledildi.

Alınan bilgiye göre,Taraklı ilçesi Duman köyünde 76 yaşındaki Emine Çoban rüyasında köye yakın bir yerde eski bir mezarda yatan askerin "Ben suların altında kalmak istemiyorum" şeklinde feryatlarını duyması üzerine durumu ailesine anlattı. Aynı köyde oturan 70 yaşındaki Veysel Yıldız da rüyasında mezarda bulan bir askerin "Ben sular altında kalmak istemiyorum, beni kurtarın" şeklinde yardım feryatlarını duyması üzerine önce ailesine sonra Duman Köyü Muhtarı Rahmi Duman‘a durumu anlattı. Muhtar Duman köy

halkının isteği üzerine jandarmaya başvurdu. Jandarma da durumu kaymakamlığa bildirdi. Kazı için izin verildi. Baraj göletinin bulunduğu Kayaboğazı mevkiinde jandarma gözetiminde kazı çalışması yapıldı. 1 saat süren çalışma sonrasında daha önce taşlarla işaretlendikten sonra baraj inşaatı sırasında kaybolan mezar yeniden bulundu. Açılan mezardan çıkarılan kemikler köy mezarlığına nakledildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Duman köyü muhtarı Rahmi Doğan, "Duman köyünün güneyinde köye hakim tepede Kayaboğazı göletine yakın mesafede tarihi bir mezar vardı. Halk arasında bu mezarın bir asker mezarı olduğu bilinmektedir. Ancak bu mezarın kime ait olduğu, yakınları ve tarihi hakkında hiçbir bilgimiz yoktur" dedi. Duman köyde bazı vatandaşların rüyasında bu mezarda yatan askerin "Beni buradan kaldırın, sular altında kalmak istemiyorum" şeklinde feryatlarını duyduklarını iddia ettiklerini ve durumu

kendisine anlattıkları ifade eden Doğan, "Söz konusu mezara yakın yerde gölet yapılmış ve su seviyesi her geçen gün yükselmektedir. Muhtarlık olarak burada mezarı köy mezarlığına nakletmek istedik. İsteğimizi ilgililere bildirdik. Kolluk kuvvetlerinin gözetiminde nakil işlemini gerçekleştirdik" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.