Bahar şenliğinde öğrenciler söyledikleri şarkılarla arkadaşlarını eğlendiler . Daha sonra kız ve erkek öğrenciler arasında çuval yarışması yapıldı . Çuval yarışmasının ardından sırasıyla halat çekme yarışması , uzuneşek oyunu ve yağlı güreşler gerçekleştirildi . Öğrenciler bu yarışmalarla hem kendileri eğlendi hem de arkadaşlarını eğlendirdiler . Okul idaresi yarışmalarda dereceye giren öğrencilere dondurma ve meşrubat gibi ödüller verdi . Fatsa Anadolu Lisesi Müdürü Ali Yazgı , bu etkinliği Sosyal Kulüpler bölümüyle birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek , " Bu şenlikte öğrencilerimiz yeteneklerini sergilediler . Ben etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum . Amacımız bundan sonraki senelerde de etkinliğimiz devam ettirmek . Bu şenliğimizi önceki yıllarda dışarıdan halka da açıyorduk ama 2 yıldır kendi aramızda yapıyoruz " dedi .