USD (Alış - Satış) : 8,27 - 8,28 EURO (Alış - Satış) : 9,96 - 9,98

Garipoğlu'na kaset şoku

Süreyya Karabulut ile Hayyam Garipoğlu'nun aracılığını yapan Cemil Baran, Hayyam Garipoğlu'na 7 Eylül'le kadar süre vererek yaptıkları görüşmeleri basına açıklamasını istedi.

Güncel / 5 Eylül 2009 Cumartesi 11:57
Garipoğlu'na kaset şoku

 

Sü ; reyya Karabulut ile yaptıkları gö ; rü ; şmeyi iç ; eren bir kasetin Hayyam Garipoğlu tarafından ç ; alındığını iddia eden Baran , &ldquo ; Verdiğim tarihe kadar benimle yaptığı gizli gö ; rü ; şmeleri aç ; ıklamazsa , ben gö ; rü ; şmelerimizi iç ; eren kasetleri tek tek basına vereceğim&rdquo ; dedi .

Ü ; zerinde araba anahtarlığı , saat , kalem şeklinde toplam 18 gizli kayıt cihazı bulunduğunu sö ; yleyen Baran , Sü ; reyya Karabulut ' un parayı kabul etmesinde rolü ; nü ; n bü ; yü ; k olduğunu , bu nedenle vicdan azabı duyduğunu ifade etti .

Kendisinin Gaziantep ' te yayınlanan Gü ; neydoğu Gazetesi ' nin ortağı ve istihbarat şefi olduğunu belirterek , basın kartını gö ; stereren Cemil Baran , Sü ; reyya Karabulut ' la ö ; zel bir kanalda yayınlanan Mü ; ge Anlı ' nın programında tanıştığını sö ; yledi .

Karabulut ' la gö ; rü ; şmeleri sırasında kendisine maddi sıkıntılardan bahsettiğini sö ; yleyen Baran , &ldquo ; Bir gü ; n bana ' Başbakan beni kabul etmiyor ' dedi . Ben de kendisine Başbakan ve danışmanıyla gö ; rü ; ştü ; rü ; ceğime sö ; z verdim . Bu arada tanıdıklarıma haber verdim . Benim Sü ; reyya Karabulut ' la samimi olduğumu herkes gö ; rdü ; . Bu sırada Hayyam Garipoğlu ' nu Sü ; reyya Karabulut ' la gö ; rü ; ştü ; rmem iç ; in aracılar geldi . Zincirin ilk halkası Hayyam Garipoğlu , ikincisi avukatı , ü ; ç ; ü ; ncü ; sü ; Ahmet isimli kişidir . Dö ; rdü ; ncü ; sü ; ise E . adlı kişidir . Bu kişi bana Hayyam Garipoğlu ' nun Sü ; reyya Karabulut ' un saç ; ma saç ; ma konuştuğunu , maddi manevi yardım etmek istediğini sö ; yledi . Ben de Sü ; reyya Karabulut ile gö ; rü ; ştü ; m . Sü ; reyya Karabulut ' un para kabul etmesinde benim ç ; ok bü ; yü ; k rolü ; m var . Bu konuda vicdan azabı da duyuyorum&rdquo ; dedi .

Hayyam Garipoğlu ile zaman zaman Kartal ' daki bü ; rosunda , Garipoğlu ' nun Levent ' teki evinin yakınında , Aksaray ' da ve Eminö ; nü ; ' ndeki Yeni Cami ' nin ö ; nü ; nde buluştukları belirten Baran , &ldquo ; Hayyam Garipoğlu ' na 5 tane kaset izlettirdim . Kaset izletmek iç ; in yaptığımız bu buluşmalarımızda el ç ; abukluğuyla oğlu Fatih , gizli gö ; rü ; ntü ; lerin bulunduğu kaseti ç ; aldı . Bunu inkar ediyorsa Fatih Garipoğlu ' nun bilgisayarını inceleyin , onun bilgisayarında benden ç ; alınmış 5 adet kaset var . Ben bunun farkına vardığımda Hayyam Garipoğlu ' na o kasetlerin aslının bende olduğunu sö ; yledim . O da bana ' Ya hemşerim biz sana gü ; zelliğimizi yapacağız ' dedi . Ben de ' ne yapabilirsin bana bir şey mi teklif ediyorsun ' dedim . O kasetlerin iç ; inde Sü ; reyya Karabulut ile yaptığımız konuşmalarımız ve bazı ç ; ok ö ; nemli aç ; ıklamalar var . Bu konuşmaları da Eylü ; l ' lü ; n yedisinde aç ; ıklayacağım . O kasette ç ; ok hayati konular var&rdquo ; dedi .

Cemil Baran , Sü ; reyya Karabulut ' un yaptığı gö ; rü ; şmelerde ö ; nceleri parayı kabul etmediğini , daha sonra ne kadar para veriyorlar diye sorduğunu belirterek &ldquo ; Şok oldum , ben bu konuşmaları kendimi garantiye almak iç ; in gö ; rü ; ntü ; ye aldım . Sü ; reyya Karabulut tamamen Allah adamıdır . Kimseye zarar gelmez , ama bana gelen gizli telefonlardan , bu gü ; n kafama saksı dü ; şse , bana herhangi bir zarar gelse , araba ç ; arpsa , ayağım taşa değse bunun tek sorumlusu Hayyam Garipoğlu ' dur&rdquo ; dedi .

Sü ; reyya Karabulut ile yaptığı gö ; rü ; şmelerde bazı şartlar ö ; ne sü ; rdü ; ğü ; nü ; ileri sü ; ren Baran &ldquo ; Birinci şart Cem Garipoğlu ' nun teslim edilmesi , ikinci şartın Mü ; nevver Karabulut adına okul yapılması , ü ; ç ; ü ; ncü ; şartın 3 milyon Euro ' nun kendisene teslim edilmesiydi&rdquo ; dedi .

Hayyam Garipoğlu ' nun telefonunu Sü ; reyya Karabulut ' tan alarak aradığını sö ; yleyen Cemil Baran gelişmeleri şö ; yle anlattı :
&ldquo ; İlk aradığımda Garipoğlu benden şü ; phelendi . Daha sonra Kahraman Emmioğlu ' nu tanıdığımı sö ; yleyince ona bir gü ; ven geldi ve benimle konuştu . Araya neden adamlar koyduğunu sorduğumda araya kimseyi koymadığını sö ; yledi . Buluşmaya karar verdik . Aynı akşam gece 11 . 00 ' de yanıma eşiyle birlikte geldi . Kendisiyle gö ; rü ; ştü ; k , gö ; rü ; şmelerimizi kasete aldım . Sü ; reyya Karabulut ' un teklifini ve şartlarını kandisine ilettim . ' Ne parası . Cem zaten teslim olacak ya da polis yakalayacak . Zaten okul yaptırıyorum bunu da yaptırırım . Paraya gelince ben sana haber ederim ' dedi . Tü ; m bu konuşmaları gö ; rü ; ntü ; ye aldım . Daha sonra gitti . Ertesi gü ; n Sü ; reyya Karabulut aradı gö ; rü ; şmelerimizi anlattım . &rdquo ;

Hayyam Garipoğlu ' nun her gü ; n kendisini arayarak gö ; rü ; ntü ; var mı diye , Sü ; reyya Karabulut ' un da 3 milyon Euro ne oldu diye sorduğunu ileri sü ; ren Baran , &ldquo ; Mü ; never Karabulut ' un sağ elinde anne Garipoğlu ' nun sol elinde de babanın doku ö ; rneği var . Bu aç ; ık ve net baba bu nedenle şu anda cezaevinde yatıyor . Bunu bana Sü ; reyya Karabulut sö ; yledi . Anne şu anda ABD ' de . Yakalandığı anda o da gö ; zaltına alınacak . Kasım Garipoğlu ismine dikkat edin . Kasım Garipoğlu ve Nida Garipoğlu , Hayyam Ganipoğlu ' nun babası emekli hakim ve emekli avukat bunlara dikkat edin . Bu işin iç ; ine bü ; tü ; n sü ; lale ve ç ; alışanları girmiştir . Benim tahminime gö ; re Cem onu canlı canlı keserken , anne baba iç ; eri giriyor . Ben bunu Hayyam Garipoğlu ' na da sordum . ' Belki olabilir ama bilmiyorum . Eğer mü ; dahale edip Cem ' e sarıldılarsa Mü ; nevver de annenin ayagından babanın kolundan tutmuş olabilir onun iç ; in doku ö ; rnekleri kalmış olabilir ' dedi&rdquo ; diye konuştu .
Cem Garipoğlu ' nun teslim olabileceğini ancak ailenin Cem ' in konuşup kendilerinin yardım ettiğini sö ; ylemesinden korktuğu iddia eden Baran , Cem Garipoğlu ' nun Ermenistan ' da saklandığını ve ailenin ona yardım ettiğini ileri sü ; rdü ; .

BaşbakanErmenistanBasın KuruluşuCem GaripoğluHayyam Garipoğlu

loading...


YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement