USD (Alış - Satış) : 8,27 - 8,28 EURO (Alış - Satış) : 9,96 - 9,98

Baba Karabulut'un testereli eylemi

Kafası kesilerek öldürülen liseli Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Avcılar'da bulunan Garipoğlu Holding'in önüne, kırmızıya boyadığı bir testereyle geldi.

Güncel / 3 Eylül 2009 Perşembe 17:21
Baba Karabulut'un testereli eylemi

 

Kırmızıya boyadığı bir testereyi ' Garipoğlu Holding beni kesebilir ' diyerek binanın ö ; nü ; ne bırakan Sü ; reyya Karabulut ' un , eylemi boyunca sergilediği sinirli tavırlar dikkat ç ; ekti .

Testereyi bir ara boğazına dayayan Sü ; reyya Karabulut , ' Benim de canımı alın ' diyerek gö ; zyaşı dö ; ktü ; . Sü ; reyya Karabulut , gü ; nler ö ; ncesinden duyurduğu eylemi iç ; in eşi Nagehan Karabulut ile birlikte Avcılar ' da bulunan Garipoğlu Holding ö ; nü ; ne geldi . Holding binası ö ; nü ; nde bir araya gelen onlarca basın mensubu , merakla beklenen eylemin ilk dakikalarında Sü ; reyya Karabulut ' un ö ; fkesine maruz kaldı . Elinde bir zarf ve paketle bina ö ; nü ; ne gelen Sü ; reyya Karabulut , kendisine verdikleri destek nedeniyle basın mensuplarına teşekkü ; r ederek ellerini ö ; pmek istedi . Ellerini ö ; ptü ; rmek istemeyen basın mensuplarına sert tepki gö ; steren ve ilginç ; tavırlarıyla dikkat ç ; eken Sü ; reyya Karabulut ' un kü ; fü ; rlü ; konuşmaları da dikkat ç ; ekti .

Su ve sigara iç ; erek sakinleşmeye ç ; alışan Karabulut , eşine de yanına gelmesi iç ; in bağırdı . Sü ; reyya Karabulut ' un ö ; fkeli tavırları , basın mensuplarının tepkisi ve uyarısı ü ; zerine duruldu . Sadece ü ; ç ; soru kabul edeceğini belirten Sü ; reyya Karabulut , ' Allah rızası iç ; in beni rahat bırakın . 48 saattir uyumuyorum . İlaç ; larla ayakta duruyorum . Şu an titriyorum ' dedi .

Bu sırada , holding binasından bakan bir bayan ç ; alışana seslenen Karabulut , bayandan gelip kendisine destek vermesini istedi . Karabulut , basın mensuplarının uyarılarına rağmen zaman zaman yine sinirli tavırlarını sü ; rdü ; rerek , ' Bu cinayetin arka bahç ; esinde neler ç ; ıkacağını aç ; ıklayacağım , sö ; yleyeceğim . Şerefsiz değilim . Yapacağım eylem belki suç ; tur , belki şuanda sayın polis mü ; dü ; rü ; mü ; z beni alıp emniyete gö ; tü ; recek , belki cezaevine gireceğim ona da razıyım . Beni herkes dışladı ' dedi .

Eli titreyerek zarfın iç ; indeki belgeleri ç ; ıkaran Karabulut , yanındaki bir genç ; ten hazırladığı basın aç ; ıklamasını okumasını istedi . Karabulut basın aç ; ıklamasında , ' Canımdan ç ; ok sevdiğim kızımın katledilmesinin ü ; zerinden 185 . gü ; n geç ; mesine rağmen şü ; phelinin henü ; z yakalanmamış olması ve ailesinin bu sü ; rede kayıtsız kalmasının ü ; zü ; ntü ; sü ; nü ; yaşıyorum . Son gü ; nlerde kamuoyunda oluşan eleştiriler nedeniyle şeref ve haysiyet haklarımın ihlal edildiği aşikardır . İlgililer aleyhine gerekli yasal yollara başvurma hakkımı saklı tutuyorum . Ruh sağlığım bozuldu . Psikolojik destek almaktayım . Bu sü ; reç ; nedeniyle kendimi yeterince iyi ve anlaşılır şekilde ifade edemiyorum . Yanlış anlaşılmamın sıkıntısını Tü ; rk halkına bildirmek istiyorum . Garipoğlu Ailesi ' ne sesleniyorum . Cem Garipoğlu ' nu yargıya ve adalete teslim etsinler ki , bu olay genç ; lere olumsuz ö ; rnek teşkil etmesin . Cinayetin arka bahç ; esine girdim . Cemil Baran , ' Ahmet ' in kim olduğunu aç ; ıklayacak . Garipoğlu Ailesi ' nin etrafındaki ve ç ; evresindeki insanlar paç ; avraya dö ; nmü ; ştü ; r ' dedi .

Kızını kaybettiğini , oğlunun da kendisini terk ettiğini belirten Sü ; reyya Karabulut , ' Dayının yanına gelen insanlardan dahi haberim var ' diyerek oğluna mesaj gö ; nderdi .

Sü ; reyya Karabulut , ç ; ok hırpalandığını da belirterek , ' Bir haftadır aynı şeyi giyiyorum . Allah bö ; yle bir olayı kimsenin başına vermesin . Ben namussuz bir insan olsaydım , talep ettiğim parayı kayıt altına almak isterdim . Bu para benim hesabıma yatacaktı , Hayyam Garipoğlu benden korkuyormuş . Onlar yolu ç ; ok iyi biliyorlar . Bu para Garanti Bankası ' na yatsaydı , oradan MS Derneği Vakfı ' na gidecekti . Bu para , bu tuzağın bir parç ; ası . Cemil Baran denilen isim , Ahmet ' in kim olduğunu aç ; ıklayacaktır . O isim benimle
beraber mezara kadar gidecektir . Kimseye yalvarmıyorum , kimseden de yardım istemiyorum . Cem ayın 25 ' inde teslim edilecekti , sonra o para gelecekti . Garipoğlu benim aptal olmadığımı biliyor . Teslim edilmedikten sonra ben bu parayı kabul etmedim . MS Derneği ' nin parayla ilgili bilgisi var . Teğmen konusu vardı . Teğmen ' i ben tanıyorum diye biliyordum ama tanımamışım ' şeklinde konuştu .

Dua okuduktan sonra elindeki paketi aç ; an Sü ; reyya Karabulut , kırmızıya boyanmış testereyi basın mensuplarına gö ; sterdi . Testereyi bir ara boğazına dayayan Sü ; reyya Karabulut , ' Benim de canımı alın ' diyerek gö ; zyaşı dö ; ktü ; . Karabulut Ailesi , testere ve siyah bir ç ; elengi holding binası ö ; nü ; ne bıraktıktan sonra bö ; lgeden ayrıldı .YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement