USD (Alış - Satış) : 8,27 - 8,28 EURO (Alış - Satış) : 9,96 - 9,98

15 bin 655 öğretmen atandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 3 bin 901'i kadrolu, 8 bin 813'ü sözleşmeli toplam 15 bin 655 öğretmenin atamasını yaptı.

Güncel / 14 Eylül 2009 Pazartesi 14:43
15 bin 655 öğretmen atandı

 

Milli Eğitim Bakanlığı Başö ; ğretmen Salonu ' nda ö ; ğretmen ataması nedeniyle dü ; zenlenen tö ; rene ç ; ok sayıda ö ; ğretmen adayı ve yakını katıldı .

Milli Eğitim Bakanı Nimet Ç ; ubukç ; u , yaptığı konuşmada , gelecek 10 yıla ilişkin ö ; ğretmen projeksiyonu hazırlayacaklarını sö ; yledi .

Bu sayede 10 yıllık sü ; reç ; te , ö ; ğretmen eğitimi ve istihdamını planlamayı amaç ; ladıklarını kaydeden Ç ; ubukç ; u , ' Ü ; niversiteler , bakanlığın ihtiyaç ; duyduğu alanda ö ; ğretmen yetiştirilmesine ağırlık verecek . Ö ; ğrenciler tercihlerini yaparken iş bulma imkâ ; nı ç ; ok olan ö ; ğretmenlik alanlarını tercih edebilecek . ' dedi .

Ç ; ubukç ; u , proje ile Milli Eğitim Bakanlığı ' nın da ihtiyaç ; duyduğu alanlarda mezun olanları hemen istihdam edebileceğini belirtti .

Konuşmasında atanan ö ; ğretmenlerin en kısa sü ; rede gö ; revlerine başlamasını isteyen Ç ; ubukç ; u , bö ; ylece eğitim ö ; ğretim faaliyetlerinin ders yılı sonuna kadar etkili bir şekilde yü ; rü ; tü ; lmesinin sağlanmış olacağını ifade etti .

Konuşmaların ardından , 3 bin 901 ' i kadrolu , 8 bin 813 ' ü ; sö ; zleşmeli , 111 ' i aç ; ıktan , 92 ' si kurumlar arası , 30 ' u ise milli sporcu kadrosundan olmak ü ; zere toplam 15 bin 655 ö ; ğretmenin bilgisayar ortamında ataması yapıldı .

Ekranda ismini gö ; ren ö ; ğretmen adayları sevinç ; lerini ç ; ığlık atarak gö ; sterdi .

Selç ; uk Atay ise atamalara kü ; ç ; ü ; k bebeği Ertuğrul Oğuz ile birlikte geldi . Antalya ' ya atanan Selç ; uk Atay , ç ; ok mutlu olduğunu , oğlunun da kendisine uğur getirdiğini aktardı .

İÇ ; ERİDE ATANMA SEVİNCİ , DIŞARIDA ATANAMAMA Ö ; FKESİ

Ö ; te yandan , iç ; eride atama heyecanı yaşanırken , dışarıda ise ataması yapılmayan ö ; ğretmen adayları ve usta ö ; ğreticilerin alkışlı , ıslıklı , şarkılı protesto gö ; sterileri vardı .

Atanamayan Ö ; ğretmenler Platformu ' na ü ; ye bir grup , ' Savaşa değil eğitime bü ; tç ; e ' , ' Hamdolsun atamalar teğet geç ; ti ' yazılı pankartlarla Bakanlığı protesto etti . Sö ; zleşmeli ve ü ; cretli ö ; ğretmenliğe karşı olduklarını belirten grup , kadrolu olarak atanmak istediklerini kaydetti . Grup , ' İki yü ; z bin kadro istiyoruz . ' sloganları attı .

Hemen yan tarafta ise Eğitim Sen ' in aç ; tığı dava sonucu Danıştay ' ın aldığı karar ile gö ; revlerine son verildiğini belirten usta ö ; ğreticiler vardı . Ağızlarını bant ile kapatan usta ö ; ğreticiler , boyunlarına ' 3 yıldır usta ö ; ğreticiydim , şimdi neyim? ' yazılı dö ; vizler astı . ' Mendil değil atılamayız ' sloganları atan usta ö ; ğreticiler , haklarının geri iade edilmesini istedi .

Eylemci gruplar , zaman zaman şarkılar ile protesto gö ; sterilerine devam etti .

Gruplar bir sü ; re oturma eylemi yaptı . Kadrolu atanmak isteyen grup , bir sü ; re sonra dağılırken ; usta ö ; ğreticilerden oluşan grup Bakan Ç ; ubukç ; u ile gö ; rü ; şü ; nceye kadar oturma eylemine devam edeceklerini kaydetti .

Grubun oturma eylemi devam ederken , başka bir programa katılmak ü ; zere Bakanlık ' tan ayrılan Bakan Ç ; ubukç ; u , gazetecilerin eylem ile ilgili sorularını cevapsız bıraktı .YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement