USD (Alış - Satış) : 8,27 - 8,28 EURO (Alış - Satış) : 9,96 - 9,98

TSK'dan kritik atamalar

Albay Dursun Çiçek imzalı belgenin ortaya çıkmasıyla sorgulanan üst düzey askerler, kritik yerlere atandı.

Güncel / 13 Eylül 2009 Pazar 11:09
TSK'dan kritik atamalar

 

Sorgulanan 8 albay , hayati ö ; nemdeki yerlere geldi . İşte o isimler :

Albay Dursun Ç ; iç ; ek ' le birlikte Ergenekon soruşturması kapsamında sorgulanan kurmay albaylar , Deniz Kuvvetleri ' nde birbirinden ö ; nemli yerlere tayin edildi ya da bu mevkilerde tutuldu . Uzmanlara gö ; re TSK atamalarda spekü ; lasyonları değil liyakatı dikkate aldı .

ERGENEKON Soruşturması kapsamında geç ; en haziranda cephanelikler ve telefon dinlemelerine dek ç ; eşitli iddialar kapsamında ifadeleri alınan deniz kurmay albaylar TSK ' da kritik noktalara atandı . Ağustos başında gerç ; ekleşen Askeri Şû ; ra ' da gö ; zler sadece Genelkurmay tarafından doğru olmadığı gerekç ; esiyle kağıt parç ; ası olarak tanımlanan ' irtica ile mü ; cadele planı ' nda imzası bulunduğu iddia edilen Kurmay Albay Dursun Ç ; iç ; ek ' in ü ; zerinde yoğunlaşmıştı .

Ancak , Haziran sonunda Ç ; iç ; ek ' le birlikte biri emekli sekiz deniz kurmay albayın daha Ergenekon Soruşturmasında ifadeleri alınmıştı . Bunlardan Kurmay Albay Levent Gö ; rgeç ; daha sonra Askeri Şû ; ra ' da alınan kararla Tuğamiralliğe terfi etmişti .

TSK ' da albaylarla ilgili gerç ; ekleşen son atamalarla geriye kalan isimler de Deniz Kuvvetleri ' nde parlak mevkiler olarak kabul edilen birbirinden ö ; nemli yerlere tayin edildi ya da bu mevkilerde tutuldu . Bö ; ylece , kimi uzmanlara gö ; re , TSK ' da , atamalarda mevcut spekü ; lasyonlara değil , Gö ; rgeç ; ' in amiralliğe terfisinde olduğu gibi , gerç ; ek liyakata bakıldığı mesajı bir kez daha verilmiş oldu .

İŞTE YENİ GÖ ; REVLERİ

Ergenekon soruşturması kapsamında ifadeleri alınan deniz kurmay albaylar amiralliğe giden yolda ç ; ok kritik olarak kabul gö ; ren şu noktalara atandı :

* Kur . Albay Levent Gö ; rgeç ; : Tuğamiralliğe terfi etti ve Ege Deniz Bö ; lge Komutanı oldu .
* Kur . Albay Dora Sungunay : Hü ; cumbot Filo komuta katı . ( Genelkurmay Karargahındaki ofisi aranmak istenmişti . )
* Kur . Albay İ . Koray Ö ; zyurt : Aksaz Deniz Ü ; ssü ; Kurmay Başkanı
* Kur . Albay Şafak Yü ; rekli : Donanma Harekâ ; t Başkanı
* Kur . Albay Tayfun Duman : Firkateyn Komodoru . ( Komodorluk , Deniz kuvvetleri ' nde alay ya da harekat komutanlığına eş makam olarak kabul ediliyor . )
* Kur . Albay Muharrem Nuri Alacalı : Hü ; cumbot Komodoru
* Kur . Albay Mert Yanık : Kendi isteği ile emekli oldu .
* Kur . Albay Dursun Ç ; iç ; ek : Tü ; rkiye ' ye gerç ; ek mi sahte mi olduğu konusunda haftalarca meşgul eden son olarak da Genelkurmay ' ın ' takipç ; isi ' olduğu mesajını verdiği ' irtica ile mü ; cadele ' belgesinde imzası olduğu iddia edilen Ç ; iç ; ek ' in ise Genelkurmay Karargahı ' nda gö ; revli olduğu belirtiliyor . Genelkurmay Başkanlığı , Ağustos başındaki Şura toplantısı sonunda , terfi edememesi ü ; zerine yapılan spekü ; lasyonlar ü ; zerine , Deniz Piyade Kurmay Albay Ç ; iç ; ek ' in kadrosunun dolu olması nedeni ile terfi edemediğini aç ; ıklamıştı .

MGK SÜ ; RERKEN GÖ ; ZALTINA ALINMIŞLARDI

30 Haziran ' da Ergenekon soruşturmasının da ele alındığı kritik MGK sü ; rerken , İstanbul ' da Albay Dursun Ç ; iç ; ek ' le birlikte biri emekli sekiz subay daha gö ; zaltına alındı . İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ' nın Beşiktaş ' taki adliye binasına getirilen subaylar 10 saat sorgulandıktan sonra , Albay Dursun Ç ; iç ; ek ' İrtica ile Mü ; cadele Eylem Planı ' nın altında imzası olduğu gerekç ; esiyle tutuklandı . Serbest bırakılan sekiz subayın , dö ; rdü ; nü ; n denetimli serbestlik kararıyla yurtdışına ç ; ıkışları yasaklandı . Dursun Ç ; iç ; ek de 18 saat sonra serbest bırakıldı .YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement