USD (Alış - Satış) : 8,27 - 8,28 EURO (Alış - Satış) : 9,96 - 9,98

Öğrencilere terör uyarısı

Erzurum'da üniversite kayıtları sırasında sivil polisler, terör ve illegal oluşumlara karşı uyarıcı broşürler dağıtarak öğrencileri bilgilendiriyor.

Güncel / 1 Eylül 2009 Salı 13:27
Öğrencilere terör uyarısı

 

İstatistiklere gö ; re terö ; r ö ; rgü ; tlerinin ö ; zellikle genç ; nesil ve ü ; niversite ö ; ğrencilerini hedef aldıklarının saptanması ü ; zerine Emniyet Mü ; dü ; rlü ; ğü ; ekipleri harekete geç ; ti .
Ö ; ğrencilere dağıtılan broşü ; rlerde şu bilgilere yer verildi : ' Bildiğiniz gibi , ü ; lkemizde terö ; rden hepiniz zarar gö ; rmektesiniz . Sizlerden zorla toplanan paralar daha sonra kirli emellerine nail olmak isteyenler tarafından silah-mermi haline dö ; nü ; ştü ; rü ; lerek yine sizlere karşı kullanılmaktadır . Aile , yakın ve hemşerileriniz arasında mutlaka terö ; re kurban gitmiş olanlar vardır . İşte bunların ö ; nlenmesi yurt iç ; inde olduğu gibi , yurtdışından da sizlerin olaylara hassasiyetle yaklaşmanız neticesinde olacaktır . Hepinizin bildiği gibi ö ; nemli mesafeler alınmıştır . En kısa zamanda kö ; kü ; nden kazınacaktır . Ü ; lkelerarası gerç ; ekleştirilen işbirliğine sizlerin de katkıları sonucu kesin neticeler alınacaktır . Bir avuç ; kadar kalan yasadışı mihraklar sizin yardımlarınızla en kısa zamanda ç ; ö ; kertilecektir . Kendi Ü ; lkemizin menfaatleri iç ; in ç ; alışalım . Oyuna gelmeyelim . Terö ; r ö ; rgü ; tleri , ideolojileri uğruna militanlarını ö ; lmeye hazır hale getirebilmek iç ; in , o kimsenin kişiliğini bedeninden ayırmaktadır . Diğer bir ifadeyle , onun kendi gerç ; ek kişiliğine sahip olmasını ö ; nlemektedir . Unutulmamalıdır ki , terö ; r ö ; rgü ; tlerinin en bü ; yü ; k kaynağı insandır . Kendisine hedef olarak genç ; kesimi seç ; en terö ; r ö ; rgü ; tleri , ö ; zellikle lise ve ü ; niversite ç ; ağındaki genç ; leri hain emelleri doğrultusunda terö ; rist eylemlere yö ; neltme amacı taşımaktadır . Kendi geleceğin iç ; in ü ; lkenin geleceğine sahip ç ; ık ve bu halinle yeryü ; zü ; nde nefretin değil , sevginin temsilcisi ol . Bildiğiniz gibi ü ; niversiteler , toplumların huzur ve mutluluğu iç ; in bilginin ü ; retilmesini , yayılmasını ve kullanılmasını sağlayan kurumlardır . Ü ; niversiteler ; bu işlevleri yerine getirirken toplumumuzun kü ; ltü ; r mirasını tanımanızda ve yaratıcılığınızı geliştirmenizde yardımcı olacaktır . Coğrafi konum olarak Dü ; nyanın en kritik bö ; lgelerinden birinde bulunan ü ; lkemizin , karşılaştığı ö ; nemli sorunlardan biri de terö ; rizmdir . Terö ; rizmin amacı , ü ; lkeleri siyasi , ekonomik , kü ; ltü ; rel ve askeri yö ; nden zayıflatmaktır . Ü ; lkemizdeki terö ; r ö ; rgü ; tleri ; iç ; ve dış kaynaklardan destek alarak ü ; niversitelerimizdeki genç ; leri kendi amaç ; ları doğrultusunda insan kaynağı olarak kullanmaya ç ; alışmaktadır . Bu nedenle , terö ; r ö ; rgü ; tlerinin eleman kazanmaya yö ; nelik ç ; alışmalarına karşı dikkatli olmanızda yarar vardır .

Ü ; NİVERSİTELİ ARKADAŞ , TERÖ ; R Ö ; RGÜ ; TLERİNİN SİNSİ PLANLARINA KARŞI UYANIK OL

&ldquo ; Ü ; niversitelerimize sızan terö ; r ö ; rgü ; tü ; mensupları aklını ç ; elmek istedikleri kişinin ö ; ncelikle aile yapısı , zaafları , arkadaşları ve gelir dü ; zeyi hakkında bilgi toplamaktadırlar . Gerekli bilgi toplandıktan sonra insan psikolojisinin bazı dinamiklerini kullanarak harekete geç ; en ö ; rgü ; t militanları , hedef seç ; tikleri kişi ile gerekli diyalogu sağlamaya ç ; alışırlar . Bunun iç ; in , arkadaş toplantıları , sinema ve konser davetleri , ekonomik sıkıntıdaysa burs , kalacak yer ve kitap temini gibi bir takım insani yaklaşım yö ; ntemlerini kullanmaktadırlar . Ö ; rgü ; te kazanılması planlanan kişi , kurulan bu sıcak diyalogdan sonra gö ; rü ; nü ; şte kendini olduğu gibi kabul ederek değer veren , senaryosu , sahnesi ve oyuncuları ö ; nceden planlanmış bir grubun iç ; erisine ç ; ekilmektedir . İnsan psikolojisinden istifade ile grubun iç ; indeki bireye gruptaki militanlarca genelde aynı yayınevine ve yazarlara ait kitap , gazete ve dergiler okutturulmaya başlanır . Ç ; ü ; nkü ; , davranışların gö ; rü ; nmez dü ; nyası dü ; şü ; ncelerdir . Dü ; şü ; nceler ü ; zerinde yapılan etki , davranışlar ü ; zerinde yapılmış demektir . Dü ; şü ; nceleri , ö ; rgü ; tü ; n hayat felsefesi doğrultusunda beslenen bir kişi ister istemez , grup psikolojisinin de etkisiyle ö ; rgü ; tü ; n arzuladığı istikamette davranışlarda bulunmaya başlar . Bir sonraki aşamada ise , ö ; rgü ; t militanları , kişiyi silahlı eylemlere hazırlamak amacıyla , bildiri dağıtma , afiş asma , yasadışı miting , toplantı ve gö ; sterilere katılma gibi faaliyetlerde gö ; revlendirmektedir . Tü ; m bunlarla birlikte kişiyi gü ; venlik kuvvetleriyle de karşı karşıya getirerek , hissedeceği suç ; luluk duygusunu kullanıp , iç ; inde yaşadığı toplumla hatta ailesiyle bağlarını koparmaya ç ; alışmaktadır . Bu aşamalardan adım adım geç ; irilen bir kişi artık , silahlı eylemlere yö ; neltilerek ö ; rgü ; tü ; n kirli emellerinde kullandığı , yü ; reği kin ve nefretle doldurulmuş bir robot haline getirilmektedir . &rdquo ;YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement