USD (Alış - Satış) : 7,37 - 7,38 EURO (Alış - Satış) : 8,94 - 8,96

MHP ve CHP'nin misyonu sona erecek

DTP Lideri Ahmet Türk, basında geniş yer bulan Kürt açılımı ile ilgili son açıklamasında , “Öcalan muhatap alınmalı, PKK muhatap alınmalı” sözlerine açıklık getirdi.

Güncel / 27 Ağustos 2009 Perşembe 10:30
MHP ve CHP'nin misyonu sona erecek

 

Tü ; rk , &ldquo ; Biz Başbakan gitsin Ö ; calan ' la gö ; rü ; şsü ; n demiyoruz ama elinde silah olan kesimi , PKK ' yı ikna etmeden , mü ; zakere etmeden nasıl silah bıraktırırsınız? ' Siz şö ; yle yaparsanız PKK silah bırakıra bizim gü ; cü ; mü ; z yetmez ' . Ben bö ; yle bir şey sö ; ylesem , PKK buyurun gidin siz ç ; ö ; zü ; n diyecek &rdquo ; diye konuştu .

DTP Genel Başkanı , AKP ile MHP arasındaki &ldquo ; Ö ; calan ' ın idamı&rdquo ; na yö ; nelik polemiği eleştirerek , &ldquo ; Bu işin ciddiyetiyle bağdaşmayan bir yaklaşım biç ; imidir . Sizi ihanetle suç ; layanlarla idam polemiğine girilmesini seviyesiz bir tartışma olarak gö ; rü ; yoruz&rdquo ; dedi .

Ahmet Tü ; rk , Kü ; rt aç ; ılımı sü ; recinin ö ; nü ; nü ; tıkamaya yö ; nelik ciddi bir ç ; aba olduğunu savunarak , Kü ; rt sorununun ç ; ö ; zü ; lmesinin ' birilerinin siyasetinin sonu olacağı ' nı kaydetti . Tü ; rk , sorunun ç ; ö ; zü ; mü ; yle CHP ve MHP ' nin misyonunun biteceğini belirterek , CHP ' yi darbe anayasasını savunan , hak ve ö ; zgü ; rlü ; klere karşı bir parti olmakla suç ; ladı .

CHP VE MHP MİSYONLARININ BİTECEĞİNİ GÖ ; RÜ ; YOR


Tü ; rk , Kü ; rt aç ; ılımı sü ; recinin ö ; nü ; nü ; tıkamaya yö ; nelik ciddi bir ç ; aba olduğunu savunarak , Kü ; rt sorununun ç ; ö ; zü ; lmesinin ' birilerinin siyasetinin sonu olacağı ' nı kaydetti . Tü ; rk , sorunun ç ; ö ; zü ; mü ; yle CHP ve MHP ' nin misyonunun biteceğini belirterek , CHP ' yi darbe anayasasını savunan , hak ve ö ; zgü ; rlü ; klere karşı bir parti olmakla suç ; ladı . CHP ' nin sol , sosyal demokrat bir parti olamadığını , ' şoven , milliyetç ; i ' bir ç ; izgiyi savunduğunu kaydetti . Tü ; rk , &ldquo ; Sorunun ç ; ö ; zü ; mü ; bunların işlevsiz kalması ve gü ; nü ; mü ; z dü ; nyasında hiç ; bir rolü ; olmamasına yol aç ; acak . Ç ; atışmalı sü ; reç ; olduğu zaman ve ç ; ö ; zü ; msü ; zlü ; k ortamında ancak kendilerini yaşatabiliyorlar&rdquo ; dedi . Kü ; rt aç ; ılımıyla yaşanan sü ; reci ciddi bir sü ; reç ; olarak gö ; rdü ; klerini , hü ; kü ; metin demokratik aç ; ılımları yapması gerektiğini kaydeden Tü ; rk , &ldquo ; Şu soruyu sormak istiyorum ; sorunlu ü ; lkelerin neresinde sorunlar mü ; zakere edilmeden ç ; ö ; zü ; lmü ; ştü ; r?&rdquo ; diye sordu .


CHP VE MHP ' NİN KIŞKIRTMASIYLA FARKLI SESLER Ç ; IKMAYA BAŞLADI

Şehit ailelerinden gelen Kü ; rt aç ; ılımına yö ; nelik tepkileri de değerlendiren ve şehit ailelerinin acılarını bildiklerini , kendilerinin de bu acıların son bulması iç ; in ç ; aba harcadıklarını kaydeden Tü ; rk , &ldquo ; Bunu ç ; ok iyi gö ; rü ; yorum ; Kü ; rt aileleri , oğlumun birisi gitti birisi daha gitmesin diye ç ; aba gö ; steriyor . Tabi ki evlatlarımızın acısı ç ; ok bü ; yü ; ktü ; r . Ama bü ; tü ; n annelerin evlatları var . O evlatların bir daha ö ; lmemesi iç ; in de şehit aileleri bunları dü ; şü ; nmeli , gö ; rmeli . Hassas olmaları gerekiyor . Ç ; ö ; zü ; m , aç ; ılım tartışmaları yapıldığı zaman bö ; yle bir tepki yoktu . Ama Tü ; rkiye ' de bazı kesimler , bazı aileleri ö ; rgü ; tleyerek bu sü ; recin başarısız olması konusunda ç ; aba gö ; steriyor . Tartışmaların en yoğun olduğu bir dö ; nemde bir tepki yoktu , bü ; yü ; k bir destek vardı . Ama CHP ve MHP ' nin kışkırtmaları , ö ; rgü ; tlemeleri sonucunda farklı sesler ç ; ıktı&rdquo ; gö ; rü ; şlerini ifade etti .

BaşbakanŞehitŞovenPkkMhp

loading...


YAZARLARTAMAMI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı