USD (Alış - Satış) : 7,51 - 7,52 EURO (Alış - Satış) : 8,96 - 8,98

Öğretmenin tacize uğradığı yalan

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde Leyla P. isimli öğretmenin zehirlendiği, tacize uğradığı iddialarını yalanladı.

Güncel / 24 Ağustos 2009 Pazartesi 12:49
Öğretmenin tacize uğradığı yalan

 

Bu ö ; ğretmenin psikolojik rahatsızlığı olduğuna işaret eden Ö ; zer , ' İki gü ; n ü ; st ü ; ste yapılan iki haber de asılsızdır . Bu ö ; ğretmen tecavü ; ze uğramamıştır . Ç ; ocuğu da tecavü ; ze uğramamıştır . Hepsi kü ; lliyen kendi senaryosudur . ' dedi .

Dü ; n ve ö ; nceki gü ; n bir gazetenin peş peşe yayınladığı iki haberin ardından İstanbul İl Milli Eğitim Mü ; dü ; rü ; Ata Ö ; zer bir basın toplantısı dü ; zenledi . Ö ; ğretmen Leyla P . ve eşi Eyü ; p P . ' nin ' Ö ; ğretmenevi ' nde kahvaltı ettik . Zehirlenip , tacize uğradık ' şeklindeki iddialarını iç ; eren haberlerin iyice araştırılmadan , gerç ; ekmiş gibi yazıldığını belirten Ö ; zer , Zü ; beyde Hanım Ö ; ğretmenevi ' ni asılsız ve kü ; ç ; ü ; k dü ; şü ; rü ; cü ; bir haberle karalamanın basın ahlakına yakışmadığını dile getirdi . Haberlerin yayınlanmasından ö ; nce muhabirle konuştuğunu anlatan Ata Ö ; zer , ' Ben kendisine iddiaların kesinlikle doğru olmadığını sö ; yledim . Soruşturmayı yü ; rü ; ten savcının ö ; ğretmenevine yazdığı yazıyı , ö ; ğretmenevinin de savcılığa yazdığı yazıyı , tutanakları ayrı ayrı faksladım . Yanlış haber sonucu ortaya ç ; ıkacak durumun 106 bin ö ; ğretmeni ü ; zeceğini belirtim . Gerç ; ek olsaydı en yakın takipç ; isi olacağımı bildirdim . Cumartesi gü ; nü ; gazetelere bakınca bu haberi gazetede gö ; rdü ; m ' dedi .
Ata Ö ; zer yapılan haberlerle ilgili şu aç ; ıklamayı yaptı ' Mü ; dü ; rlü ; ğü ; mü ; zce yaşanan bu olayla ilgili tutulan tutanaklar , ö ; ğretmenevindeki gü ; venlik kamera gö ; rü ; ntü ; leri , yapılan tü ; m gö ; rü ; şmeler sonucunda karı kocanın bakış ve davranışlarında tutarsızlıklar olduğu gö ; zlendi . Gelen bu kişilerin ruhsal sorunlarının olduğu ya da ö ; ğretmenevini provoke etmek istediği kanaati ortaya ç ; ıktı . Aynı ailenin Ankara ' da Başkent Ö ; ğretmenevi ' nde bir gece konakladıkları , sabah ç ; ıkarken , ' Gece odamıza girip eşime tecavü ; z ettiler ' diyerek aynı tavırları sergiledikleri yapılan araştırmada ortaya ç ; ıktı . Ben ö ; ğretmenimi kınamıyorum . O hasta . Ona herkesin yardım etmesi gerekir . Bu arkadaşımızın yardıma ihtiyacı var . Onu rencide etmek iç ; in bu aç ; ıklamayı yapmıyorum . Bu hasta . Onu cezalandırmak doğru değil . Biz onu sevgiyle doğru yaklaşımla topluma kazandırmak zorundayız . '
Ö ; ğretmen Leyla P ' nin psikolojik tedaviye , bakıma ve yardıma ihtiyacı bulunduğunu sö ; yleyen Ata Ö ; zer , bu kişinin akıl sağlığı tedavisi gö ; rmesi iç ; in gerekli girişimlerde bulunulduğuna işaret etti . Ö ; zer , ' İstanbul Milli Eğitim Mü ; dü ; rlü ; ğü ; yapması gerekeni yapmıştır . Ama bu kişiyi deşifre etmeye gerek yoktu . Hal bö ; yleyken bu basın organı gerç ; ek olmayanları haber yapmıştır . Takdiri kamuoyuna bırakıyorum . '
Bö ; yle bir olayın yaşanmadığını , bunun kamera kayıtları , faturalarla ortaya konulduğunu belirten Ata Ö ; zer , Kadıkö ; y Başsavcılığı ' nın da olayla ilgili şikâ ; yetleri dikkate almayarak , takipsizlik kararı verdiğini dile getirdi .
Ata Ö ; zer bu kişinin halen ö ; ğretmenliğinin devam ettiğini ancak derslere girmesine izin verilmeyeceğini belirterek , ' İdari izinli sayılacak . Savcılığa başvurduk . Hastaneye yatırılıp tedavisine başlanması iç ; in ç ; alışmalar başlatıldı . Sayın bakanımız da ö ; ğretmenin derse girmemesini ve ç ; ocukların karşısına ç ; ıkarılmamasını istedi . ' ifadelerini kullandı .

BaşsavcılığıKameraBaşkentBasın Kuruluşu

loading...


YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı