8 nüfuslu aile ahırda yaşam mücadelesi veriyor

Evden detaylar
Yaşam Mücadelesi Akrep Nadan Harabe Hayırseverler 

-Çatlamış duvarlardan detaylar
-Eskiden ahır olarak kullanılan evden detaylar
-Ahırda bulunan ailenin mutfak ve yatak odasından detaylar
-Baba Ekrem Er ile röportaj

( HAKKARİ )- 8 nüfuslu Er ailesi, eskiden ahır olarak kullanılan barakada yaşam mücadelesi veriyor HAKKARİ

- Hakkari’nin Üzümcü köyünde yaşayan 8 nüfuslu Er ailesi, eskiden ahır olarak kullanılan barakada yaşam mücadelesi veriyor. Üzümcü köyünde bir süre önce yaşanan fırtınadan dolayı toprak damlı evleri çöken 8 nüfuslu Er ailesi, eskiden ahır olarak kullanılan tek gözlü, derme çatma harabe bir barakaya yerleşti. Ahırı mutfak ve yatak odası olarak kullanan Er ailesi, gidecek başka bir yerlerinin olmadığını belirterek, içinde bulundukları sıkıntı ve çaresizlikten dolayı yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi. Köylerinde meydana gelen fırtınadan dolayı evlerinin zarar gördüğünü ifade eden baba Ekrem Er, 8 nüfusuyla ahırda yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

Er, “Köyde çiftçilikle uğraşıyorum. Bir süre önce köyümüzde fırtına oldu. Evimin tavanı ve iki odamın duvarları çöktü. Mecburen evimi tahliye etmek zorunda kaldım. Şu an köyde ağabeyime ait olan ve eskiden ahır olarak kullanılan barakada yaşıyorum. Ahırın sıvası topraktan ve hepsi dökülmüş. Barakaya her gün akrep ve yılanlar giriyor. Çocuklarım çok korkuyor. Baraka tek gözlü ve tüm eşyamızı buraya taşıdık. Birçok eşyamız da çöken evimizin altında kaldı. Ahırı mutfak ve yatak odası olarak kullanıyoruz. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

20 Nisan 2018 Cuma günü yayınlandı