70'lik delikanlı kendi kayak pistini yaptı

Kayak pistinin havadan görünümü
Polis Bild Polis Ekipleri Kazma Kürek 

-Kayarken detaylar
-Röportaj
-Diğer detaylar

( SİVAS - ÖZEL)- Define arıyor diye şikayet ettiler, o ise kendi kayak pistini yaptı- Sivas’ta yaşayan 73 yaşındaki emekli astsubay kayak tutkusundan vazgeçmeyerek kazma ve kürek kullanarak yaptığı kayak pistinde kayak yapmanın keyfini çıkarıyor SİVAS

- Sivas’ta yaşayan 73 yaşındaki emekli astsubay kayak tutkusundan vazgeçmeyerek kazma ve kürek kullanarak yaptığı kayak pistinde kayak yapmanın keyfini çıkarıyor Kent merkezinde yaşayan 73 yaşındaki emekli Astsubay Mehmet Sarıtaş, ilerleyen yaşına rağmen kayak keyfinden vazgeçemiyor. Kent merkezi Selçuklu mahallesinde bulunan boş araziye kayak pisti yapmak isteyen Sarıtaş, kolları sıvayarak işe koyuldu. Yaşıtlarının ayakta durmakta güçlük çektiği Sarıtaş, kazma ve kürek kullanarak arazide kazma kürekle düzleme çalışması yaptı. Düzleme çalışması sırasında Sarıtaş’ı fark eden mahalle sakinleri durumu polis ekiplerine bildirerek Sarıtaş’ı define arıyor diyerek şikayet etti. Bu durumdan rahatsız olmayan Sarıtaş, kayak tutkusundan vazgeçmeyerek kendi kayak pistini kısa sürede yaptı. Sarıtaş, yaklaşık 15 yıldır kendi emeğiyle yaptığı kayak pistinde kaymanın keyfini sürüyor. Görenler şaşırıyor Emekli Astsubay Mehmet Sarıtaş, beni kayarken görenler anlam veremeyip şaşırıyor, “ Burayı 15 yıl önce yaptım. Kürekler ve kazmayla yaptım, el arabası ile toprağı attım. Tarlanın yan tarafı baya yüksekti. Toprağı el arabasına doldurdum aşağı attım. Buraya kazma ve kürekle gelirken mahalle sakinlerinden beni define aramaya gidiyor diye şikayet edenler olmuş. Sivil polis gelmişti. Boş zamanlarda buraya gelip kayıyorum. Kendi kayak pistimi yaptım. Tabi tek burası değil burada kar olmadığı zaman merakumda vericilerin tam altında bir yer var. Orada da var oraya da gidiyorum. 1.5 saatte falan yürüyerek çıkıyorum. Tabi zor oluyor. Yaptığım pist şehrin hemen yanında çabucak eve gidip geliyorum. Benim için rahat oluyor. 1967 yıllarında Eğirdir’de Dağ Komando Okulunda dağ kursu görmüştüm. O gün bugündür kayıyorum. Kayak tutkumdan hiçbir zaman vazgeçmedim. Burayı yapınca bana daha kolay oluyor. Beni görünce anlam veremiyorlar, şaşıran oluyor" dedi.

22 Ocak 2020 Çarşamba günü yayınlandı