12 yaşındaki Hazal'ın ağır uykusu polis ve itfaiyeyi ayağa kaldırdı

olay yerine itfaiyenin gelişi
Genç Kız Sosyal Hizmetler İş Görüşmesi Gözyaşı Sosyal Hizmet 

-olay yerinde itfaiyenin görüntüsü
-merdiven ile daireye yükselişi
-çama vurarak seslendikleri
-anne ile kızın sarılması

( İSTANBUL -ÖZEL)- Pendik'te kızına ulaşamayan anne ortalığı ayağa kaldırdı- Evde uyuyakalan kıza itfaiye merdivenle ulaştı- Anne gözyaşları içinde kızına sarıldı İSTANBUL

- Pendik'de 12 yaşındaki Hazal A. evde uyuya kalınca bütün mahalle ayağa kaldı. Hazal A.'nın ağır uykusu nedeniyle anne Refika Bücün kızına bir şey oldu endişesiyle polis ve itfaiyeye ihbarda bulundu. İtfaiye merdivenle üçüncü kata ulaşıp cama vurunca kücük kız uyandı. Anne ise kızına sarılıp gözyaşı döktü. Olay , dün gece saat 21:00 sularında meydana geldi Pendik batı mahallesinde 4 katlı binanın 3 katında annesi ile yaşayan Hazal A. okuldan geldikten sonra dersine çalışıp uykuya daldı . Anne Refika B. iş görüşmesinden dönünce kızına ulaşamadı . Kapıyı defalarca çalan anne , kızına ulaşamayınca telefonla aramaya başladı.
Ancak telefonu da kız açmayınca durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, hemen üçüncü kata merdiven uzattı. İtfaiye eri cama vurmaya başladı.
İtfaiyenin cama vurmasıyla 12 yaşındaki kız uyandı. Cama gelen kızı annesi sitem etti. Ardından anne koşarak eve geldi ve kızına sarılıp ağladı .İtfaiye ekipleri genç kıza nasihatte bulundu. Gözyaşları içinde korku dolu anları anlatan anne Refika Büçün, " sosyal hizmetler çalışmamızı söylüyor bayan olarak 12 yaşında çocuk büyümüş çalışabilirsin diyorlar ama ben burda bunu ilk kez iş için çalışmak için gittiğim için gördüm. Bunun acısını gördüm yani yetkililere sesleniyorum yalnız olan bayanlara biraz daha hassas davransınlar.İlk önce kapıya geldim zile bastım kapıyı açmadı ne yapacağımı bilemedim aklıma ilk önce belediye geldi. Belediyemiz de sağolsun hemen polisi aradı polisler geldi akabinde itfaiye geldi çok iyi insanlar kapıyı açtılar" dedi (HA-EY
1 Mart 2019 Cuma günü yayınlandı