100 milyon TL’lik vurgun yapan banka müdürü Alanya’ya getirildi

Emniyetten detay görüntüler
Akalan İş İnsanları Harekete Geç Banka Şubesi Banka Müdürü 

-Müdürün emniyette getirilmesinden görüntü
-Şüphelilerin emniyette getirilmesinden görüntü
--Arşiv Görüntü-
-Zanlının emniyetten çıkarılışı
-Emniyetten ve adliyeden görüntü
-Müdürün adliyeye sevki
-Olay yerinden görüntüler
-Müdürün fotoğrafı

( ANTALYA ) ANTALYA

- Antalya'nın Alanya ilçesinde müdürü olduğu bankayla ‘Ucuz döviz alıyorum’ diyerek döviz büroları ile bazı iş adamlarını yaklaşık 100 milyon TL dolandıran ve İzmir’in Torbalı ilçesinde yakalan müdürle beraberindeki olayla ilgili 3 şüpheli Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
Geçen Cuma günü, müdürlüğünü yaptığı Alanya'daki banka şubesinden, bir müşteri ziyaretine gidiyorum diyerek ayrılan Arif İ., mesai bitimine rağmen dönmeyince çalışma arkadaşları durumdan şüphelendi. Yapılan araştırmada müdür Arif İ.'nin bankayla ‘Ucuz döviz topluyorum, parayı döndürerek çok kazandırıyorum’ diyerek bazı döviz büroları ile iş insanlarını yaklaşık toplam 100 milyon TL dolandırdığı anlaşıldı. Bunun üzerine Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek olayla ilgili soruşturma başlattı. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları incelemelerin ardından müdür Arif İ.'nin yakalanması için çalışma başlattı. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Zimmet ve görevi kötüye kullanma’ suçları soruşturma kapsamında özel ekip kurarak arama çalışmalarını sürdüren Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Arif İ., İzmir’de olduğu bilgisine ulaştı. Arif İ.'nin, İzmir'in Torbalı ilçesinde amcası İsa İ.’nin yanında olduğu öğrenen polisler, araştırmalarını bu yöne kaydırdı. Soruşturmayı derinleştiren İzmir ile Alanya polisi teknik ve fiziki takibi ardından Arif İ.'nin Yunanistan'a kaçması içini kendisine yardım edecek olan Ahmet Y. O. isimli şüpheliyle buluşacağını tespit etti. Tespit üzerine Torbalı’daki bir kafeye baskın düzenleyen ekipler, Arif İ., amcası İsa İ., müdürün kaçması için kendisine yardım edecek olan belirtilen Ahmet Y. O. ve Ahmet G.’yi yakaladı. Şüphelilerin üzerinde yüklü miktarda Türk lirası, döviz ve bir tabanca ele geçirildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 4 şüpheli buradaki işlemleri bittikten sonra Alanya polisi tarafından soruşturmanın yürütüldüğü Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

24 Eylül 2018 Pazartesi günü yayınlandı