9. Saraybosna İş Forumu - İTO Yönetim Kurulu Başkanı Avdagiç - SARAYBOSNA

: - Yuvarlak masa toplantısından genel detaylar - İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç'in konuşması - Genel detaylarSARAYBOSNA: İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç Bosna Hersek ve Türkiye halkı arasında büyük bir sevgi olduğuna işaret ederek, "Konu iş adamlarına gelince Bosna Hersek 'teki karmaşık siyasi yapı nedeniyle birçok Türk iş adamı burada yatırım yapmaktan çekiniyor." diye konuştu.
- "Konu iş adamlarına gelince Bosna Hersek 'teki karmaşık siyasi yapı nedeniyle birçok Türk iş adamı burada yatırım yapmaktan çekiniyor"İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç de Bosna Hersek ve Türkiye halkı arasında büyük bir sevgi olduğuna işaret ederek, "Konu iş adamlarına gelince Bosna Hersek 'teki karmaşık siyasi yapı nedeniyle birçok Türk iş adamı burada yatırım yapmaktan çekiniyor." diye konuştu.
Bosna Hersek 'in içerisinde belediye, kanton, entite ve devlet düzeyinde kurumlar olduğuna dikkati çeken Avdagiç, "Yatırımcı kağıtta yazana bakar." değerlendirmesinde bulundu.Sosyal Yenilik Projesi "Munja" temsilcisi Zlatan Kulenovic ise 21 ülkeden gençleri bir araya getirdiklerini söyleyerek, " Bosna Hersek 'i Batı'dan ayıran en önemli özellik buradaki insanların sürekli olumsuz düşünmesi. Batı'da insanlar gündelik hayatlarının yüzde 5'ini sorunlara ayırırken, Bosna Hersek liler günlerinin yüzde 90'ınını bununla harcıyor." diye konuştu.
Saraybosna İş Forumu, yuvarlak masa toplantısının ardından düzenlenecek kapanış töreniyle sona erecek.
Kapanış Töreni Toplantı 

26 Nisan 2018 Perşembe günü yayınlandı