Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri!

Eda Doğan

Eda Doğan

Terazi burcundaki Merkür Retro hareketine bugün geçti. Etkilerini 26 Eylül`de hissetmeye başladığımız Merkür retrosu, 19 Ekim`de bitecek. Merkür Retroları zihnimizin bulandığı ve iletişim sorunları yaşadığımız bir süreçtir. Bu süreçte eski sevgililer bir bir kapımıza gelebilir. Hatta asla dönmez dediğiniz kişiler size aşkını ilan edebilir. Merkür retrosunun her burç için ayrı etkileri olsa da genel etkilere de sahiptir. Şimdi biraz genel etkilerinden bahsedelim;

Öncelikle Merkür Retrosunda gelen eski sevgililerinize bir şans vermek çoğu zaman iyi bir sonuç vermez. Ancak eski sevgilinizin gereken dersleri aldığını düşünüyorsanız bu süreçte başlayan birliktelikler kalıcı olabilir. Özellikle aranızda güçlü bir çekim hissettiğiniz ancak ilişki konusunun üstesinden gelemediğiniz eski sevgilililerinizle yeniden bir araya gelmek bu süreçte oldukça mantıklıdır. Ama yukarı da da dediğim gibi ders alınmış olması önemli!

Merkür retrosunun bir diğer etkisi de iletişim sorunlarıdır. Bu süreçte gönderdiğiniz mesajlara dikkat edin. Bir şey söylerken önce düşünün. Birilerinin arkasından yüzüne söyleyemeyeceğiniz şeyleri konuşmamaya özen gösterin. Aynı şekilde iş dünyasında da dosyalarınızı kontrol edin ve toplantılarda söylediklerinize dikkat edin.

Merkür retrosunda alınan elektronik eşyalar çoğu zaman faydalı olmaz. Bozuk gelebilir, hızlı bozulabilir ya da hiç elinize ulaşamayabilir. Bu nedenle elektronik ihtiyaçlarınız için bir süre beklemenizi öneririm.

Merkür retrosunda yapılan düğünler, evlilikte yaşanacak sorunlara ve bu sorunların kısır bir döngüye girmesine yol açabilir. Yani bu süreçte yapılan evliliklerin boşanmayla sonuçlanması muhtemeldir. Bu nedenle eğer düğün planınız varsa mutlaka Merkür Retrosu sonrasına bırakın.

Yeni bir işe başlayacaksanız ya da bir sözleşme imzalayacaksanız bir süre daha bekletmenizi öneririm. Ancak acil bir durumsa çok çok iyi incelemeli ve sözleşmenin her detayını okumalısınız.

Yükselen Koçlar

Sevgili Yükselen Koç burçları bu süreçte özel hayatınıza ve uzun süreli ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Bazı davranışlarınız özellikle ikili ilişkilerinizde çok göze batabilir ve sürekli eleştirilebilirsiniz.

Yükselen Boğalar

Sevgili Yükselen Boğa burçları bu süreçte kavga, tartışma ve her türlü anlaşmazlıktan uzak durmalısınız. Öfke patlamalarının yaşanacağı bir döneme giriyorsunuz. Finansal durumunuzda zorlanmalar yaşanabilir.

Yükselen İkizler

Sevgili Yükselen İkizler burçları bu süreçte kendinizi yorgun ve mutsuz hissedebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili istifa gibi ani kararlar almamaya dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yengeçler

Sevgili Yükselen Yengeçler bu süreçte yakın çevrenizle ilişkilerinizde zorlanmalar yaşanabilir. İletişiminizi güçlü tutmaya ve anlayışlı olmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Aslanlar

Sevgili Yükselen Aslan burçları bu dönemde kendinizi gözden düşmüş ve dışlanmış gibi hissedebilirsiniz. İletişim sorunları artacaktır. Sinir sisteminiz ya da psikolojinizle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Başaklar

Sevgili Yükselen Başak burçları Merkür Retrosu sizi maddi anlamda zorlayacaktır. Hırsızlığa, para kaybetmeye ve unutkanlığa dikkat etmeli ve yüklü miktarda harcamalardan uzak durmalısınız.

Yükselen Teraziler

Sevgili Yükselen Terazi burçları bu süreç sizin aklınız ve kalbiniz arasında bir uçurum oluşturabilir. Duygularınız başka şeyler istersen mantığınız sizi durdurabilir. Dış görünüşünüzle ve fiziksel özelliklerinizle ilgili değişiklikleri kesinlikle bu süreçte yapmamalısınız.

Yükselen Akrepler

Sevgili Yükselen Akrep burçları bu dönemde yüklü masraflar gündeminizde olacaktır. Bol bol harcama yapabilir ve daha sonra pişman olabilirsiniz. Vereceğiniz kararlar çevrenizden tepki almanıza neden olabilir.

Yükselen Yaylar

Sevgili Yükselen Yay burçları maddi kazançlarla ilgili sorunlar gündeminizde olabilir. Yeteri kadar destek göremeyebilir ve bazı işlerinizi kaybedebilirsiniz. Özellikle çevrenizden beklediğiniz destek bu süreçte sizinle olmayacaktır.

Yükselen Oğlaklar

Sevgili Yükselen Oğlak burçları mal varlıklarınız ve kazançlarınız konusunda oldukça sıkıntılı bir sürece giriyorsunuz. Geliriniz ciddi oranda düşebilir. Zam ve terfi gibi bir beklentiniz varsa bu dönemde olmayacaktır.

Yükselen Kovalar

Sevgili Yükselen Kova burçları bu dönemde sorumluluklarınızdan kaçmak isteyebilirsiniz. Hayatınızda önemi olan kişilere haksızlık yapabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için söylediklerinize ve davranışlarınıza özen göstermelisiniz.

Yükselen Balıklar

Sevgili Yükselen Balık burçları bu Merkür Retrosu en çok sizi etkileyecek. Çünkü bu retro sizin hayatınızda önemli etkilere sahip olacak. Uzun süreli planlarınız varda bu süreçte sekteye uğrayabilir. Hukuksal konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Sizin sağlığınız ve yakın çevrenizin sağlığı hakkında kötü gelişmeler yaşanabilir. Çok dikkatli olmalısınız.