Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 8 kilogram 881 gram kokain ele geçirildi...Piyasa değeri 2 milyon 500 bin TL

Kokainin bulunması
Gümrük Muhafaza Uyuşturucu Madde Kaçırılma Şüpheli Valiz İstihbarat 

-İncelenmesi

( EDİRNE ) EDİRNE

- Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Hamzabeyli Gümrük sahasında 8 kilogram 881 gram kokain ele geçirildi. Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince Hamzabeyli Gümrük Müdürlüğü’nde yürütülen saha çalışmaları esnasında çıkış tır peronlarında gümrük denetiminden kaçırılmak amacıyla gizlenen şüpheli bir valiz olduğu tespit edildi. Muhafaza ekiplerince açılan şüpheli valizde 8 paket olduğu görüldü.
Paketlerin içerisinde bulunan 8 kilogram 881 gram maddenin kokain olduğu anlaşıldı. Piyasa değeri 2 milyon 550 bin TL Olayla ilgili olarak savcılıktan alınan talimat üzerine piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 550 bin lira olan kokaine el konulurken, söz konusu uyuşturucu maddeyi çanta içerisinde Hamzabeyli Gümrük sahasına bırakan şahsın ve aracın tespitine yönelik çalışmalara başlandı. Geriye dönük Kapalı Devre Kamera Sistemi (CCTV) kayıtlarında yapılan incelemelerde, uyuşturucunun bulunduğu bölgedeki kayıtlarda hareketleri şüpheli bulunan bir araç ve sürücüsü tespit edilerek saha içinde fiziki takibe alındı. Şüpheli şahsın gümrük işlemlerini tamamlamasına rağmen sahayı terk etmediği görüldü.
Bir süre sonra uyuşturucu maddelerin yakalandığı yere doğru giden şahıs, uyuşturucu maddenin ele geçirildiği bölmeyi açtığı esnada işçi kılığında konum alan gümrük muhafaza personelince gözaltına alındı. Şahıs sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturmaya çok yönlü olarak devam ediliyor.
21 Mart 2019 Perşembe günü yayınlandı