Beyaz Gazete Ana Sayfa
Video Ana Sayfa
WebTV
Eğitim
2013 LYS Fizik Soruları ve Cevapları (LYS Soruları 2013)
Güncel Videolar «geri 1 ileri»
Genişlet Işıklar Sitene Ekle
22 Haziran 2013 Cumartesi günü yayınlandı
2013 LYS Fizik Soruları ve Cevapları (LYS Soruları 2013)

2013 LYS Fizik Soruları ve Cevapları (LYS Soruları 2013)

2013 LYS Fizik Soruları ve Cevapları (LYS Soruları 2013)... LYS-2 Fizik, Kimya, Biyoloji sınavı bugün yapıldı. 2013 LYS Fizik sınavı 135 dakika sürdü. LYS Fizik sınavında binlerce aday der döktü. LYS Fizik soruları ve cevapları TRT Haber ve TRT Okul'dan canlı olarak cevaplandı. 2013 LYS Fizik sınav sorularını ve cevaplarını kontrol etmek isteyen öğrenciler web sitelerine akın etti. LYS Fizik sorularını ve cevaplarını beyazgazete.com'dan da ulaşabilirsiniz. İşte LYS-2 Fizik sınavı soruları ve cevaplarıyla ilgili haberimizin detayları...

Lys Soruları Lys Cevapları Fizik Dersi 


Saat 10.00 ' da başlayan ve 332 bin 284 adayın yarıştığı LYS-2 (Fen Bilimleri) sona erdi. LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ise yarın yapılacak. Sınavda adaylar 135 dakikada, fizik, kimya ve biyoloji testlerinden oluşan 90 soruya yanıt verdi.

> 2013 LYS MATEMATİK SORULARI İÇİN TIKLAYIN

> 2013 LYS TARİH SORULARI İÇİN TIKLAYIN

> 2013 LYS GEOMETRİ SORULARI İÇİN TIKLAYIN

> 2013 LYS FELSEFE SORULARI İÇİN TIKLAYIN

LYS maratonunun son oturumu ise yarın yapılacak. LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ise yarın saat 10.00 ' da başlayacak. Sınava 649 bin 716 aday katılacak. Tek oturumda uygulanacak ve toplam 120 dakika sürecek. LYS-3 ' te, Türk dili ve edebiyatı testi ile Coğrafya-1 testi yer alacak. Türk dili ve edebiyatı testinde 56 soru bulunacak ve 85 dakika cevaplama süresi verilecek. Coğrafya-1 testinde ise 24 soru bulunacak ve 35 dakika cevaplama süresi verilecek. Testler ayrı soru kitapçıklarında bulunacak ve tek cevap kağıdı kullanılacak.

Sınav sırasında ÖSYM ' yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, alınan önlemleri denetledi. Adaylar sınav sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle, ÖSYM ' nin “http://sonuc.osym.gov.tr” adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. LYS, yarın yapılacak edebiyat-coğrafya (LYS-3) sınavıyla sona erecek.

Türkiye'de LYS Heyecanı Sürüyor

Lisans Yerleştirme Sınavı ' nın (LYS) Fen Bilimleri Sınavı ' na (LYS-2) katılan üniversite adayları salonlarda ter dökerken aileleri okul önlerinde dua ederek, güzel haberlerini bekledi. İstanbul Üniversitesi ' nin Beyazıt ' daki ana yerleşkesinde sınava girecek öğrenciler, kapıdaki görevliler tarafından tek tek aranarak içeri alındı. Sınav binalarına ÖSYM tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde hiçbir eşya alınmadı. Kalem, silgi, kalemtıraş ve saat gibi gereçler kurum tarafından sağlandı. Öğrenciler, daha sonra ilgili LYS ' ye ait giriş belgesi ile fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi kontrol edilerek sınav salonlarına alındı. Tek oturumda yapılan ve 135 dakika süre verilen Fen Bilimleri Sınavı ' nda (LYS -2) öğrencilere Fizik, Kimya ve Biyoloji ' den 90 soru yöneltildi.

Adayların ve Velilerin Beklentisi

Çocukları kadar LYS heyecanını yaşayan veliler, okul önlerinde dua ederek, adayların güzel haberlerini bekledi. Öğrencilerin yorucu, yoğun ve stresli uzun bir hazırlanma dönemi geçirdiğini belirten veliler, sınav ve seçme sisteminden yakındı. En az sınava girenler kadar hazırlık sürecinin içinde yer aldıklarını anlatan veliler, gençlerin gelecek ve kariyerlerini yakından ilgilendiren bir konuda zamanla yarışmak zorunda bırakılmasının doğru olmadığını söyledi. Adayların sınava hazırlık sürecini sosyal hayattan uzak bir şekilde dershane, okul ve çalışma odası arasında geçirdiklerini anlatan veliler, bunun da gençlerin psikolojilerini olumsuz etkilediğini belirtti. Ebeveynler, İsteyen her gencin yüksek öğrenim hakkından yararlanmasını arzuladıklarını ve gelişmiş ülkelerdeki sistemler paralelinde bir uygulamadan yana olduklarını dile getirdi.

Öğrenciler de bir yıllık zorlu hazırlık sürecinin ardından girecekleri sınavdan iyi bir sonuç almayı umuyor. Emeklerinin ve çabalarının karşılığını alacaklarına olan inancını dile getiren adaylar, belli bir zaman dilimiyle sınırlanan sınavlarda bilgi, birikim ve tecrübelerini yeteri kadar gösterememekten yakınıyor. Öğrenci ve velilerin, hazırlık süreci ve sınav dönemlerinde yaşadıkları heyecan, stres, endişe ve umut sonuçların açıklanması ve tercihle birlikte yeni bir boyut kazanacak.HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı