Yildirim'in Dönüsümüne ANASIAD Destegi

Yildirim’da devam eden kentsel dönüsüm çalismalarina Anadolu Sanayici ve Is Insanlari Dernegi (ANASIAD) destek verecek.

Yildirim'in Dönüsümüne ANASIAD Destegi
Yildirim Belediye Baskani Oktay Yilmaz’i ziyaret eden ANASIAD Baskani Hakan Birkan, Bursa’da yapi stokunun yarisindan fazlasinin siddetli bir depreme dayanmasinin mümkün olmadigini, ayrica kentsel donati alanlarinin yetersiz oldugunu vurguladi. Birkan, ilçede devam eden kentsel dönüsüm çalismalarini önemsediklerini ve destek olacaklarini belirtti.

ANASIAD Yönetim Kurulu üyeleri, Yildirim Belediye Baskani Oktay Yilmaz’i ziyaret ederek Yildirim’da yapilacak ortak çalismalar hakkinda görüs alisverisinde bulundular. Ziyaret sirasinda faaliyetleri hakkinda bilgi veren Hakan Birkan, ANASIAD’in Bursa’da farkli sektörlerde faaliyet gösteren sanayici ve is insanlarini bir araya getiren önemli bir sivil toplum kurulusu oldugunu söyledi.

Birkan, "Sorumlu bir sivil toplum kurulusu olarak sehrimizdeki yöneticileri ziyaret ederek görüs alisverisinde bulunuyoruz. Bursa için çalisan herkese destek olmayi görev kabul ediyoruz. Dernegimizin üyeleri ile birlikte sürece katki koyuyoruz" dedi.

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Yildirim Belediye Baskani Oktay Yilmaz, Yildirim’in köklü bir tarihi mirasa sahip oldugunu ve essiz dogasi ile Bursa’nin yasanacak en güzel yerlerinden biri oldugunu söyledi.

Yilmaz, Yildirim’in temel önceliginin imar ve kentlesme oldugunu, bu sorun çözülmeden kentsel dönüsümün saglikli yürütülmesinin mümkün olmadigini vurguladi. "Yildirim Belediyesi olarak imar uygulama planlarina kalici çözüm getirerek, adeta sessiz bir devrim gerçeklestirdik," diyen Yilmaz, imar uygulamalariyla 10 bin hak sahibine tapularini teslim ettiklerini ve kisa süre içinde bu sayiyi 40 bine çikaracaklarini belirtti.

Oktay Yilmaz, ANASIAD’dan kentsel dönüsüm projesine destek olmalarini da isteyerek, "Sizden vatandasimiz ile belediyemiz arasinda köprü olma konusunda destek alabiliriz. Bugüne kadar kendi imkanlarimiz ve büyüksehir belediyesinin destegi ile 19 kentsel dönüsüm projesine imza attik. Elimizde planlarimiz ve projelerimiz hazir. ANASIAD üyeleri, bunlari halkimiza anlatacak bir isletme kurarak bize destek olabilir. Daha yasanabilir Yildirim ve Bursa için hep birlikte güzel isler yapabiliriz," dedi.

ANASIAD Baskani Hakan Birkan da bu konuyu hizla degerlendireceklerini ve üyeleri ile görüserek neler yapabilecekleri konusunda bir yol haritasi hazirlayip bu plani sunacaklarini belirtti.

Birkan, "Uludag eteklerindeki Yildirim’in hizli göç ile olusan sorunlarinin çözümüne bizler de is insanlari olarak katki sunmak isteriz. El birligi ile Bursa’nin gelismesini saglayacagimiza eminim" dedi.

Kaynak: İHA