Vali Pehlivan Açiklamasi 'Mersin'de Bin 700 Derslikli 89 Okul Insaati Bulunuyor'

İçel Valisi Ali Hamza Pehlivan, il genelinde geçtigimiz yil baslayan, bir kismi tamamlanan bir kisminin insaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul insaati bulundugunu söyledi.

Vali Pehlivan Açiklamasi 'Mersin'de Bin 700 Derslikli 89 Okul Insaati Bulunuyor'
İçel’de, milli egitim alaninda hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatirimlara iliskin degerlendirme toplantisi, Vali Pehlivan baskanliginda yapildi. Pehlivan, toplantida yaptigi konusmada, il genelinde Milli Egitim Bakanligi’nin sagladigi destekler ile egitim ögretim alaninda her geçen gün hem donanim standartlarinin hem de fiziki sartlarin çok daha iyi seviyelere ulastigini söyledi.İçel il genelinde geçtigimiz yil baslayan, bir kismi tamamlanan bir kisminin insaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul insaati bulundugu bilgisini veren Vali Pehlivan, "

Bu okul insaatlarimizdan toplam yatirim bedeli 971 milyon.256 bin 416 TL olan 548 derslikli 31 okulumuzun insaatini bitirdik. 788 derslikli 45 okulumuzdan insaati hizli bir sekilde devam ediyor. 11 okulumuzun da insaati ihale asamasina gelmis durumdadir. Bir yandan da yeniden yapilacak veya güçlendirilecek okullarin planlamasini yapmaktayiz. Devam eden insaatlarin tamamlanmasiyla toplam bin 700 dersligi İçel’de egitim ögretim hizmetlerine kazandirmis olacagiz" dedi.

Tamamlanan ve devam eden projelerin hayirli olmasi temennisinde bulunan Vali Pehlivan, "Bu önemli yatirimlarin hayata geçmesi konusunda sagladiklari desteklerden dolayi basta Cumhurbaskanimiz olmak üzere Milli Egitim Bakanimiza ve bakanligimizin ilgili bütün birimlerine ilimiz adina sükranlarimizi sunuyorum. Ilimizde bu yatirimlarla ilgili is ve islemleri, kontrol hizmetlerini gerçeklestiren Yatirim Izleme Koordinasyon Baskanligimiza (YIKOB) ve Il Milli Egitim Müdürlügümüze tesekkür ediyorum" diye konustu.

Toplantiya vali yardimcilari Adem Yilmaz ve Ibrahim Küçük, Il Milli Egitim Müdürü Fazilet Durmus, YIKOB Idari ve Mali Isler Müdürü Oguz Kahraman, Milli Egitim Müdürlügü ve YIKOB’un teknik personeli katildi.

Kaynak: İHA