Vali Çiçek Açiklamasi 'ERVA Spor Okullari Projesi Kayseri'nin Kendi Içerisinden Çikti Ve Bütün Türkiye'ye Yayiliyor'

Erdemlerimizle Variz (ERVA) Projesi kapsaminda, Talas Belediyesi’nin destekleri ile Boyçelik tarafindan yaptirilan Boyçelik ERVA Spor Okulu açildi.

Vali Çiçek Açiklamasi 'ERVA Spor Okullari Projesi Kayseri'nin Kendi Içerisinden Çikti Ve Bütün Türkiye'ye Yayiliyor'
Talas Mevlana Mahallesi’nde yapilan açilisa; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Baskani Mustafa Yalçin, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kamu Kurum Müdürleri, protokol üyeleri ve vatandaslar katildi.

Saygi durusunda bulunulmasi ve Istiklal Marsi’nin okunmasinin ardindan baslayan programda; açilis konusmasini yapan Kayseri Gençlik ve Spor Il Müdürü Ali Ihsan Kabakci, “Gelecegimizin teminati olan gençlerimize, buralarda spor egitimiyle birlikte degerler egitimimizin de verilmesi, çocuklarimizi, gençlerimizi gelecege hazirlarken hem saglikli yasam adina hem de gelecegin sporcularini yetistirme adina buralar önemli merkezler. Su ana kadar 34 ERVA Spor Okulumuzu çesitli mahallerde açtik. Bugünde yine Boyçelik öncülügünde muhtesem bir tesisin açilisini gerçeklestiriyoruz. Bu vesileyle gerçekten her mahallede oldugu gibi desteklerini esirgemeyen Valimize ve destek sunan is insanlarimizi hürmetlerimizi sunuyoruz” dedi.

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin ise, “Biz Erciyes Anadolu Holding olarak gücümüzün yettigince Kayseri’deki bütün sosyal olaylarin içerisinde olmaya ve destek vermeye gayret ediyoruz. Bugüne kadar 34 tane ERVA Spor Okulu açilmis, 35’incisini açmakta kiymetli Boyçelik sirketimize nasip oldu. Insallah bunu diger sirketlerimizin açilislari da takip edecek” seklinde konustu.

Talas Belediye Baskani Mustafa Yalçin da, “Herhangi bir ülkenin Cumhurbaskanina, özellikle de Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan’a sorsak, ‘sizin en degerli varliginiz nedir?’ desek; ‘çocuklarim, gençlerim ve gelecegimdir’ der. Gençlerimiz valimizin de velimizin de ögretmenimizin de belediye baskani olarak bizlerin de herkesin en degerli varligidir. Buradan da degerli Valimizin bizzat kendi proje mimari olarak yürüttügü ERVA Spor Okullari’na bizde ne kadar katki koysa azdir” diye konustu.

Kolluk kuvvetlerinin zehir tacirlerine karsi dimdik durarak, gerekeni yaptiklarini söyleyen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Çocuklarimiz maalesef zehirle karsilastirilmak isteniyor. Ama onlarin karsisinda aslanlar gibi duran kolluk kuvvetlerimiz var. Gençlerimize tuzak kurmak isteyenlerin tuzaklarini yerle bir edip, onlara devletin demir yumrugunu gösterip, ait olduklari yere hapishaneye, nezarethanelere gönderiyorlar. Ama bunun yaninda gençlerimizi sahipsiz birakmamak adina belediyelerimiz kütüphaneler, sosyal tesisler açiyor. Bizlerde Gençlik Spor Il Müdürlügümüz ve Büyüksehir Belediyesi Spor A.S ile beraber spor okullari açiyoruz. Beni sevindiren nokta 35 ERVA Spor Okulumuzun tamaminin bir kurum tarafindan sahiplenilmesi. Sürdürülebilirligi açisindan bu çok önemli. Bu proje Kayseri’nin kendi içerisinden çikti ve bütün Türkiye’ye yayiliyor. Buna emek veren STK’larimiza tesekkür ediyorum” diye konustu.

Gençleri spor salonlarinda, sanat okullarinda, basarilarla görmek istediklerini belirten Vali Çiçek, “Bu projeyi o nedenle çok önemsiyorum. Talas Belediye Baskanimiz Mustafa Yalçin’a tesekkür ediyorum. Talas’in her yerinde mücadele veriyor. Özellikle kütüphane projesi tüm Türkiye’ye yayildi. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin’e tesekkür ediyorum. 35 degil insallah çok kisa zamanda 100’üncü ERVA Spor Okulunun açilisini yapacagiz. Boyçelik ERVA Spor Okulu hayirli olsun.” diye konustu.

Konusmalarin ardindan Talas Ilçesi’nde Erciyes Anadolu Holding tarafindan yaptirilan Boyçelik ERVA Spor Okulu’nun açilisi, Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafindan yapildi.
Kaynak: İHA