TÜRES'in Yüzde 10 Indirim Çagrisi Restoranlarda Karsilik Bulmadi

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Dernegi (TÜRES) Genel Baskani Ramazan Bingöl’ün geçtigimiz gün ‘Restoranlarin bütün menülerde yüzde 10 indirim yapmasi’ konusundaki çagrisi Istanbul’daki TÜRES’e üye olmayan restoranlarda karsilik bulmadi.

TÜRES'in Yüzde 10 Indirim Çagrisi Restoranlarda Karsilik Bulmadi


Tüm Restoranlar ve Turizmciler Dernegi (TÜRES) Genel Baskani Ramazan Bingöl’ün geçtigimiz gün yaptigi çagri ile "Sektörümüzde son zamanlarda olusan fiyat pahaliligi algisini kirmak ve sektörü tekrar hareketlendirmek için bütün menülerde veya menülerin bir kisminda yüzde 10 indirim yapilmasi konusunda TÜRES üyelerine ve sektöre çagrida bulunuyoruz" ifadesini kullanmisti.

Istanbul’daki restoran sahipleri, ekonomik kosullar ve maliyet artislari nedeniyle böyle bir indirimin mümkün olmadigini belirtti.

Restoran sahipleri, mevcut ekonomik sartlarda menülerde indirim yapmanin isletmelerini zor duruma sokacagini ifade etti.Istanbul’da bazi semtlerdeki restoranlar bu çagriya uymayacaklarini söyleyerek fiyatlarinin zaten uygun oldugunu belirtti.

Bazi esnaflar ise artan kira, elektrik ve diger giderlerin zamlarini bile menülere henüz yansitmadiklarini söyledi.

Islerin düstügünü belirten restoran sahipleri çözümün indirimle olmayacagini söyleyerek TÜRES’e bagli restoranlarin indirime gitmesinin normal oldugunu, restoranlar ile arasinda yüzde 50’nin üzerinde fark oldugunu belirtti.

Kaynak: İHA