Tip Fakültesi Birincisi Mustafkemalpasa'dan

Bursa Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi, saglik ordusunun yeni neferlerini mezun etti. Fakültenin 49. dönem birincisi Mustafakemalpasa’dan çikti.

Tip Fakültesi Birincisi Mustafkemalpasa'dan
Prof. Dr. Ahmet Ursavas danismanliginda Dr. Merve Hidir, Dr. Seyma Kiliçarslan, Dr. Semih Arazici, Dr. Berfin Simsek, Dr. Sidar Kaçmaz ve Dönem Temsilcisi Dr. Denizhan Talay Tibuk’tan olusan 49. dönem mezuniyet kurulu ve dekanlik tarafindan organize edilen tören, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçeklestirildi.

Törene BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yilmaz, Vali Yardimcisi Hamdi Bolat, Rektör Yardimcilari Prof. Dr. Irfan Kiristioglu, Prof. Dr. Zekeriya Ari, Bursa Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Mehmet Emin Direkçi, Bursa Tabip Odasi Baskani Dr. Kadir Binbas, akademisyenler, Tip Fakültesi idari personeli, mezun ögrenciler ve aileleri katildi.

Kocakoru Mahallesi’nde yasayan Mesut ve Zübeyde Bayram’in kizi Elif Bayram, Tip Fakültesi’nden birinci olarak mezun olurken hem ailesini hem de Mustafakemalpasa’yi gururlandirdi. Mezuniyet törenine katilan basarili ögrencinin ailesi, dönem birincisi Dr. Elif Bayram’in yas kütügüne plaket çaktigi anlarda sevinç gözyaslari döktü.

Saglikta siddet ve cesurca hizmet mesaji

6 yillik tip egitimini basariyla tamamlayan genç doktor Elif Bayram, saglikta siddete dikkat çekerek, “Uykusuz kalmaktan, yorulmaktan asla gocunmuyoruz. Gocundugumuz tek sey ugruna savas verdiklerimiz tarafindan zarara ugratilmak. Her seye ragmen saglik hizmetlerini vatanimizin dört kösesine cesurca tasiyacagiz” ifadelerini kullandi.

Stj. Dr. Derya Çaglayan ve Stj. Umut Demir’in sunuculugunu üstlendigi tören, kuruculugunu 49. dönem mezunlarindan Dr. Berkan Kara ve Dr. Eralp Hacizade’nin yaptigi Tibbiyeli Müzisyenler Toplulugu’nun konseri ile basladi.

BUÜ Tip Fakültesi Dekani Prof. Dr. Funda Coskun mezun doktorlara seslenerek, “Unutmayin ki mezuniyet bir son degil, yeni bir baslangiçtir. Sizler, hayat boyu ögrenmeye devam edecek, her gün yeni bilgiler ve deneyimler kazanacaksiniz. Mesleginizdeki basarilarinizla, Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi’nin adini gururla tasiyacaginiza ve insanliga degerli hizmetlerde bulunacaginiza yürekten inaniyorum” dedi.

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yilmaz ise Tip Fakültesi ögretim üyelerine ve mezunlarin ailelerine tesekkür ederek, “Memleket de memleket diye bir derdiniz olsun, o dert zaten insanligin da derdi olarak sizi hizmete kosacaktir. Bundan sonraki ömrünüzde gerek akademisyen olarak gerek saglik ordusunun neferleri olarak basarilarinizin devamini diliyorum. Memlekete ve insanliga büyük hizmetler vermenizi niyaz ediyorum. Güçlü bir fakültenin mezunlari oldugunuz için güçlü bir umuda sahip oldugumu belirtmek istiyorum” seklinde konustu.

Dönem birincisi Mustafakemalpasali doktor

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yilmaz, Bursa Tabip Odasi Baskani Kadir Binbas ve UTFAM adina Dr. Hasan Budak dereceye giren dönem birincisi Dr. Elif Bayram, dönem ikincisi Dr. Sude Karabulut ve dönem üçüncüsü Dr. Merve Çarikçi’ya hediyelerini takdim etti. Tip Fakültesi 49. Dönem Birincisi Dr. Elif Bayram, Tip Fakültesi Dekani Prof. Dr. Funda Coskun ile birlikte yas kütügüne plaket çakti.

"Saglik hizmetini vatanimizin dört kösesine cesurca tasiyacagiz"

Dr. Elif Bayram ’Önce zarar verme’ diyerek çiktiklari yolculukta stajlarinin basinda bu sözün ‘önce zarar görmeye dönüstügünü kaydetti.

Bayram, “Giderek degersizlestirildigimiz ülkemizde tek arzumuz yüce vatanimizin dört kösesine saglik hizmetini korkmadan cesurca tasiyabilmek. Uykusuz kalmaktan, yorulmaktan, aç kalmaktan saatlerce ameliyat yapip gün isigi görememekten asla gocunmuyoruz, gocundugumuz tek sey ugruna savas verdiklerimiz tarafindan zarara ugratilmak. Umarim 49. dönem olarak hastalarimiz tarafindan anlasildigimiz, siddetin her türlüsünden uzakta güzel bir meslek hayatimiz olur. Kalbimin bir parçasini da burada birakiyorum. 49. dönem olarak buradan ülkemizin en kiymetlileri olarak mezun oluyoruz, ‘iyi ki hekimim iyi ki Uludagliyim’ dedigimiz çok güzel bir meslek hayati bizim olsun” dedi.

Tören, mezun ögrencilerin ani belgelerini almalari ve kep firlatmalarinin ardindan sona erdi.
Kaynak: İHA