Tepebasi'nda Atik Toplama Hizmeti Sürüyor

Tepebasi Belediyesi ekipleri, vatandaslarin bahçe ve budama atiklarindan kül ve cüruf atiklarina, mobilya ve ev esyasi atiklarindan tadilat atiklarina kadar her türlü atigi evlerinden teslim aliyor.

Tepebasi'nda Atik Toplama Hizmeti Sürüyor
Tepebasi Belediyesi, Eskisehirlilerin memnuniyeti ve temiz çevre duyarliligi ile sürdürdügü çalismalari araliksiz biçimde sürdürüyor. Temizlik Isleri Müdürlügü’ne bagli ekipler, Mavi Masa’ya ulasan vatandaslarin, bahçe ve budama atiklarindan kül ve cüruf atiklarina, mobilya ve ev esyasi atiklarindan tadilat atiklarina kadar her türlü atigi, gelen talepler dogrultusunda evlerinden teslim aliyor. Ekipler; bahçe ve budama atiklarini Pazartesi ve Persembe günleri ücretsiz, kül ve cüruf atiklarini her gün saat 16’ya kadar ücretsiz, mobilya ve ev esyasi atiklari Pazartesi, Çarsamba ve Cuma günleri saat 16.00’ya kadar ücretsiz ve tadilat atiklarini 5 çuvala kadar ücretsiz olmak üzere Sali ve Cuma günleri aliyor. 2011 yilindan bu yana 5 çuvala kadar olan tadilat atiklari, Tepebasi Belediyesi tarafindan ücretsiz olarak alinirken, 5 çuvali asan atiklarda ise belirli oranda hizmet bedeli aliniyor.

Temizlik hizmetlerinden faydalanmak ve konu hakkinda bilgi almak isteyen vatandaslar, 444 44 26 numarali telefondan Mavi Masa’ya ulasabiliyor. Evden atik alma hizmetinden yararlanan kent sakinleri memnuniyetini belirtiyor. Belediye yetkilileri de temiz bir çevre için herkese görev düstügünü belirtirken vatandaslari belediye ekiplerine bilgi vererek belirlenen günlerde atiklarini çikarmalari ve gerekli hassasiyeti göstermeleri konusunda uyarida bulundu.
Kaynak: İHA