Tarim Alanlarinin Korunmasi Ve Tarimda Verimlilik Konusuldu

Nilüfer Belediye Baskani Sadi Özdemir, geçmis dönem Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Erdem Saker’i ziyaret etti. Bursa Hayvanat Bahçesi’nde gerçeklesen görüsmede, kooperatiflesme, tarim alanlarinin korunmasi, tarimsal verimlilik ve sehir planlamasi gibi konular ele alindi.

Tarim Alanlarinin Korunmasi Ve Tarimda Verimlilik Konusuldu
Nilüfer Belediye Baskani Safi Özdemir, 1994 - 1999 yillari arasinda Bursa Büyüksehir Belediye Baskanligi yapan, bir süredir de Bursa Hayvanat Bahçesi Koordinatörü olarak çalismalarini sürdüren Erdem Saker ile bir araya geldi. Bursa Hayvanat Bahçesi’ndeki görüsmede Nilüfer Belediye Baskan Yardimcisi Mahmut Özdemir de yer aldi.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskanligi görevinin yani sira uzun yillar Devlet Su Isleri (DSI) Bölge Müdürü olarak da Bursa’nin gelisimine katkida bulunan Saker, deneyimlerini Baskan Sadi Özdemir ile paylasti. Görüsmede, kentin tarim alanlarinin korunmasi, tarimsal katma degerin artirilmasi, kooperatiflesme, sehir planlamasi ve yeni sanayi bölgelerinin açilmasi gibi önemli konular degerlendirildi.

“Erdem Baskan’in fikirlerinden yararlandik”

Erdem Saker’in baskanligi döneminde çok degerli islere imza attigina vurgu yapan Nilüfer Belediye Baskani Sadi Özdemir, “Erdem Baskan’in degerli fikirlerinden yararlandik. Özellikle kirsal kesime yönelik kooperatiflesme modeli, ürün gelistirme ve çogaltma ile tarim alanlarinin korunmasi konularinda verimli bir görüs alisverisinde bulunduk. Ayrica, kentte yeni sanayi bölgelerinin açilmasi ve sehir planlamalari üzerine de Saker’in tecrübelerinden faydalandik” dedi.

Erdem Saker ise ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, Baskan Sadi Özdemir’in çalismalarini yakindan takip ettigini belirtti.

Saker, Hollanda gibi tarim alaninda basarili ülkelerden örnekler vererek, kirsal kalkinmanin kooperatiflesme ile mümkün olabilecegini vurguladi.

Görüsmenin ardindan Sadi Özdemir, Erdem Saker’in baskanlik döneminde faliyete geçirilen açilan Bursa Hayvanat Bahçesi’ni Saker ile birlikte gezdi.
Kaynak: İHA