Saglik Bilimleri Üniversitesi'nden Yanginla Ilgili Açiklama

Saglik Bilimleri Üniversitesi’nin çatisinda yapilan tadilat nedeniyle yangin çikti. Itfaiye ekiplerinin sogutma çalismalari devam ederken, Saglik Bilimleri Üniversitesi’nden yanginla ilgili açiklama yapildi.

Saglik Bilimleri Üniversitesi'nden Yanginla Ilgili Açiklama
Yangin, Istanbul’un Üsküdar ilçesi Selimiye Mahallesi Tibbiye Caddesi üzerinde saat 12.40 siralarinda yasandi. Iddiaya göre, Saglik bilimleri Üniversitesi’nin çatisindaki tadilat esnasinda yangin çikti. Çevredeki vatandaslar itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayida itfaiye, polis ve saglik ekibi sevk edildi. Itfaiye ekiplerinin alev topuna dönen çatida sogutma çalismalari sürerken, dumandan etkinen 1 kisi ambulansta tedavi edildi.

Saglik Bilimleri Üniversitesi tarafindan yanginla ilgili bir açiklama yapildi. Açiklamada, "Bugün üniversitemiz Mekteb-i Tibbiye-i Sahane Kampüsü çatisinda restorasyon çalismalari esnasinda meydana gelen yangin maddi hasara yol açmis, sükür ki herhangi bir can kaybina ya da yaralanmaya sebep olmamistir. Yangin ihbarini alan üniversitemizin ilgili birimleri basta olmak üzere sehrimizin tüm ekipleri hizla müdahale etmis ve yangini kontrol altina almis, ardindan da gerekli sogutma islemlerine baslanmistir. Istanbul Valiligimizin tüm birimlerine, Üsküdar Kaymakamimiz Adem Yazici’ya, yanginla mücadelede büyük gayret gösteren Istanbul Büyüksehir Belediyesi itfaiye ekiplerimize, emniyet teskilatimiza ve sahada olan üniversitemizin ilgili birimlerine özellikle tesekkür etmek istiyoruz. Hem olaya hizli müdahale etmeleri hem de titizlikle çalismalari sayesinde yangin kisa sürede kontrol altina alinmis ve daha fazla zarar engellenmistir. Devletimizin sagladigi destek ve koordinasyon sayesinde bu talihsiz olayin etkileri minimize edilmis, can kaybi ve yaralanma yasanmamis olmasi da büyük bir teselli kaynagidir" denildi.
Kaynak: İHA