PO/Marine'den Uluslararasi Sularda Biyoyakit Hamlesi

Uluslararasi sularda Çin, Avustralya, BAE, Kuzey Bati Avrupa, Karayipler ve ABD Körfez Kiyisi dâhil olmak üzere çok genis bir cografyaya hizmet sunan PO/Marine, ilk uluslararasi biyoyakit satis anlasmasini Vitol Bunkers is birligi ile Singapur‘da gerçeklestirdi.

PO/Marine'den Uluslararasi Sularda Biyoyakit Hamlesi


Petrol Ofisi Grubu’nun denizcilik yakitlarindaki önde gelen markasi PO/Marine, yurt disi ikmal kabiliyetinin de gücüyle çevre dostu yakit teknolojilerinde önemli bir adim atarak 300 tonluk ilk B24-biyoyakit ikmal sürecini Singapur sularinda tamamladi.

Yapilan açiklamaya göre, sürdürülebilirlik odakli çalismalari ile sektöre öncülük edenlerden PO/Marine, geçtigimiz günlerde aldigi Uluslararasi Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu (ISCC) ile bu alandaki kabiliyetini de tescillemisti. Sirketin aracilik ettigi Singapur’daki ilk B24-biyoyakit ikmali bu kabiliyetinin somut bir örnegini teskil etmesi açisindan önem tasiyor. PO/Marine ile Vitol Bunkers dünyanin en büyük konteyner gemilerine, kuru yük gemilerine, petrol tankerlerine, LNG tasiyicilarina, araba gemilerine ve yolcu gemilerine biyoyakit ikmali yapmak üzere yakin is birligi içinde çalisiyor. Sirketin uluslararasi denizlerde yakit tedarik agi Türkiye’nin yani sira Singapur, Çin, Avustralya, BAE, Kuzey Bati Avrupa, Karayipler ve ABD Körfez Kiyisina kadar uzanan genis bir cografyayi kapsiyor.

Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kidemli Müdürü Aydin Yildiz yaptigi açiklamada sunlari söyledi: “Sektörün lideri olarak güçlü is birliklerimiz sayesinde dünyanin dört bir kösesinde pek çok farkli hizmeti sunabilmenin gururunu yasiyoruz. Singapur’da, Vitol Bunkers ile gerçeklestirilen biyoyakit ikmali bunun en net örneklerinden biri. Sahip oldugumuz Uluslararasi Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu (ISCC) sayesinde etki alanimiz hem küresel boyutta genisliyor hem de çevreye daha duyarli hale geliyor. Yatirimlarimizi da bu anlamda destekleyerek paydaslarimizin ihtiyaçlari dahilinde dünyanin her kösesinde 7/24 hizmet veriyoruz. Sektörümüzün öncüsü olarak dünyamizin gelecegi için yapici adimlar atarken en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecegiz.”

Vitol Bunkers Dekarbonizasyon ve Ticaret Yöneticisi Ammar Hussaini ise açiklamasinda, "PO/Marine ile olan is birligimizden büyük memnuniyet duyuyoruz. Biyoyakitlar hiç kuskusuz ki denizcilik sektörünün karbonsuzlasmasinda büyük öneme sahip. Biz de Vitol Bunkers olarak Singapur’da 2022’den bu yana biyoyakit ikmali gerçeklestiriyoruz" dedi.Sürdürülebilirlik yaklasimiyla denizlerdeki altyapisini her geçen gün gelistiren sirketin, sektörde fark olusturacak islere imza atmayi sürdürecegi belirtildi.
Kaynak: İHA