Patnos'ta Metruk Yapilarin Yikimi Sürüyor

Patnos Belediyesi sehrin muhtelif yerlerinde tehlike arz eden ve kötü görüntü olusturan metruk yapilarin yikimlarini sürdürüyor.

Patnos'ta Metruk Yapilarin Yikimi Sürüyor
Patnos Belediyesi ekipleri kent genelinde terkedilmis, yikilmaya yüz tutmus, yangin ve göçme tehlikesi arz eden binalari tespit ederek yikim islemleri baslatti. Yikim islemleri bina sahiplerinin veya mahalle sakinlerinin ya da mahalle muhtarlarinin dilekçelerine istinaden gerçeklesiyor. Özelliklede madde bagimlilarin mesken tuttugu metruk binalar, çevreye verdigi rahatsizliklardan dolayi mülk sahipleri yada mahalle sakinleri talebi ile ortadan kaldiriliyor.

Fen Isleri Müdürlügüne bagli is makinalari tarafindan yikim yapilirken Zabita Müdürlügü ekipleri ise yikim noktasinda ve çevresinde güvenlik tedbirleri aliyor.

Patnos Belediye Baskani Abdulhalik Taskin yaptigi açiklamada, vatandaslarin can ve mal güvenligini tehdit eden metruk binalarin, gerekli izinlerin alinmasinin ardindan kontrollü bir sekilde yikiminin sürecegini ilçede kötü bir görüntüye izin vermeyeceklerini açikladi.

Baskan Taskin, "Yikim çalismalarinin bölgenin yeniden canlanmasi için atilan ilk adim oldugunu vurguladi. Bu yikim, Patnos’un gelecegi için önemli bir adim. Halkimizin güvenligi ve huzuru için çalisiyoruz" dedi.

Kaynak: İHA