Nigde'de '3. Uluslararasi Sigortacilik, Bankacilik Ve Finans Sempozyumu'

Nigde Valiligi ile Nigde Belediyesi is birligiyle 3. Uluslararasi Sigortacilik, Bankacilik ve Finans Sempozyumu düzenlendi.

Nigde'de '3. Uluslararasi Sigortacilik, Bankacilik Ve Finans Sempozyumu'


Sehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçeklesen sempozyumun açilis programina Nigde Valisi Cahit Çelik, Nigde Belediye Baskani Emrah Özdemir, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Kredi ve Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Baskani Erdogan Özegen, Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, arastirmacilar ve sektör temsilcileri, akademik ve idari personeli ile ögrenciler katildi.

Nigde Ömer Halisdemir Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Dekani Prof. Dr. Mutlu Basaran Öztürk’ün moderatörlügünde gerçeklesen sempozyumun açilis oturumunda Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Baskani Erdogan Özegen, Vakif Leasing Genel Müdürü Mustafa Erdin ve TFI TAB Gida Finans Direktörü Furkan Ünal konusmaci olarak yer aldi.

Programda konusma yapan Nigde Valisi Cahit Çelik, "Üniversitemizin basarilari, ilimizi bir egitim merkezi yapmaktadir. Bu sempozyumda bankacilik, sigorta ve finans konulari ele alinacak ve burada sunulan çalismalar ekonomik büyüme ile istikrara katki saglayacaktir" dedi.

Nigde Belediye Baskani Emrah Özdemir ise; "Kadim sehrimiz Nigde, dogasi ve tarihiyle essizdir. Üniversitemiz Nigde’nin gelisiminde önemli bir rol oynamaktadir. Sempozyumun düzenlenmesinde emegi geçen herkese, özellikle Rektör Hocamiza tesekkür ederim. Belediye olarak her zaman üniversitemizin yanindayiz. Güzel bir sempozyum olmasini dilerim” dedi.

“Üniversitemiz Bu Tür Bilimsel Etkinliklerle Potansiyelini Bir Kez Daha Kanitladi”

Programda konusan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu da, "2018’de Ankara Haci Bayram Veli Üniversitesinde baslayan ve geçen yil Atatürk Üniversitesinde devam eden sempozyumun üçüncüsüne ev sahipligi yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizin bu tür bilimsel etkinliklerle potansiyelini bir kez daha kanitladi. Bu yil üniversitemiz ev sahipliginde gerçeklesen ve üç gün sürecek sempozyumumuzda 160 bilim insaninin 77 teblig sunacagini ve sektördeki yenilikler konusulacak. Sempozyumun düzenlenmesinde Nigde Valiligi ve Nigde Belediyemize, ayrica Fakültemiz Dekani Prof. Dr. Mutlu Basaran Öztürk ve ekibine tesekkür eder, bilimsel çalismalarimizin devam edecegini belirterek saygilarimi sunarim" dedi.

Program hediye takdimi, günün anisina çekilen hatira fotografi ve Sehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesine sempozyum anisina dikilen fidanla son buldu.
Kaynak: İHA