MHP'li Meclis Üyesinden CHP'li Büyüksehir Belediyesine Randevu Tepkisi

Tekirdag Büyüksehir Belediyesi Meclis Toplantisi’nda MHP’li Meclis üyesi, Büyüksehir Belediye Baskani Candan Yüceer’den randevu alamadigi için tepki göstererek, "Bunun en basit tabiri sallanmamak, ciddiye alinmamak Hakan Degirmenci’yi sallamayabilirler, çok da problem degil. Ama Milliyetçi Hareket Partisi’nin meclis üyesini kimsenin sallamamaya hakki yok" dedi.

MHP'li Meclis Üyesinden CHP'li Büyüksehir Belediyesine Randevu Tepkisi
Tekirdag Büyüksehir Belediyesi Meclis Toplantisi tepkiyle basladi.

Tekirdag Büyüksehir Belediye Baskani Candan Yüceer meclis toplantisina katilmazken, meclis toplantisinin baslamasi ile söz isteyen MHP’li Tekirdag Büyüksehir Belediyesi Meclis Üyesi Hakan Degirmenci, ilçedeki bir konuyla ilgili Baskan Yüceer ile görüsmek için randevu alamadigini ve randevunun bilinçli sekilde verilmedigini söyledi."Araya bir bariyer kurmuslar"

Degirmenci açiklamasinda, "Randevu için özel kalem müdürünün sekreteri ile görüstük randevu talebimiz oldugunu söyledik fakat ileri bir tarihe ertelendi ve geri dönüs bile yapilmadi. Tekrardan özel kalem müdürümüze ulasmaya çalistik fakat kendisiyle bir sekilde görüsebildik. Ama görüsmeden istinaden yine bize geri dönüs yapilmadi. Ben meclis üyesi olarak Tekirdag Büyüksehir Belediye Baskanimiza ulasamiyorsam 1 milyon 167 bin vatandasimizin sorunu Büyüksehir Belediye Baskanimiza nasil ulasacak. Suna da eminim Sayin Büyüksehir Belediye Baskanimizin inisiyatifinde ve iradesinde degil bu konular. Baskanimizin 20 seneden beridir Tekirdag siyasetinde olusturdugu bir imaji var. Ama maalesef bu tür seylerin ona zarar verdigini düsünüyorum. Bunun en basit tabiri sallanmamak, ciddiye alinmamak Hakan Degirmenci’yi sallamayabilirler çok da problem degil. Ama Milliyetçi Hareket Partisi’nin meclis üyesini kimsenin sallamamaya hakki yok. Kapakli’nin 142 bin vatandasini temsil eden bir belediye meclis üyesini kimsenin sallamamaya hakki yok. Büyüksehir Belediye Baskanimizin bu konudan haberdar oldugunu zannetmiyorum. Eger kendisinin bilgisi dahilinde olsaydi muhakkak görüsme saglardi. Ama bu arkadaslar araya bir bariyer kurmuslar. Büyüksehir Belediye Baskani ile ilçelerin problemlerinin görüsülmesine engel oluyorlar. Bundan rahatsiz olan baska insanlarin da oldugunu biliyorum. Bu noktada bir önlem alinmasi gerektigini düsünüyorum” dedi.

Randevu tepkisinin ardindan meclis toplantisi basladi.

Kaynak: İHA