Mersin'de Otobüste Darbedilen Yasli Çiftin Davasi Sürüyor

İçel’de otobüste engelli yasli adam ve esini babasiyla darbettigi gerekçesiyle hakkinda dava açilan çocugun yargilanmasina devam edildi. Durusma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Mersin'de Otobüste Darbedilen Yasli Çiftin Davasi Sürüyor
İçel merkez Toroslar ilçesinde 15 Aralik 2023’te İçel Sehir Hastanesine giden otobüste, Tarsus ilçesinde bir lisenin müdürü oldugu ögrenilen Ismet T. ile oglu A.O.T.’nin (17) kalp pili takili olan, felçli oldugu için vücudunun sag kismini tam olarak kullanamayan ve böbrek yetmezligi çeken Ramazan Polat (77) ve esi Hamdiye Polat’i (71) darbetmesiyle ilgili dava sürdü.

İçel 2. Çocuk Mahkemesinde görülen durusmada, Hamdiye ve Ramazan Polat çiftinin avukati Oguzhan Tekin ile sanik A.O.T.’nin avukatlari Ersan Sari, Volkan Reyhan ve Tolga Turna hazir bulundu. Basin mensuplarinin alinmadigi durusma, eksikliklerin giderilmesi için 25 Eylül’e ertelendi.

Baba ve ogula tahliye karari verilmisti

İçel’de otobüste engelli yasli adam ve esinin darp edilmesiyle ilgili davanin durusmasinda tutuklu saniklardan okul müdürü Ismet T., 3 yil 1 ay 15 gün hapis cezasina çarptirilirken, tutuklulukta geçirmis oldugu süre nazara alinarak tahliyesine karar verilmisti. Oglu A.O.T. için de 22 Mart’ta 2. Çocuk Mahkemesinde görülen durusmada ’kaçma süphesi’ olmadigi gerekçesiyle tahliye karari verilmisti.

Ramazan Polat hayatini kaybetmisti

Güvenlik kamerasina yansiyan olayda magdur olan 77 yasindaki Ramazan Polat, yaklasik 2 hafta tedavi gördügü İçel Üniversitesi Hastanesinde 20 Mayis’ta hayatini kaybetmis, 21 Mayis’ta da Afetevler Mezarligi’nda topraga verilmisti.
Kaynak: İHA