MEAH'ta Ilk Hemodiyaliz Sertifikali Egitim Programi Gerçeklestirildi

Mugla Egitim ve Arastirma Hastanesi Nefroloji Klinigi bünyesinde düzenlenen ve Saglik Bakanligi tarafindan onaylanan "Hekimler Için Hemodiyaliz Sertifikali Egitim Programi Uygulama Merkezi" olarak Subat-Temmuz aylari arasinda gerçeklestirilen 1’inci dönem egitim programi sona erdi.

MEAH'ta Ilk Hemodiyaliz Sertifikali Egitim Programi Gerçeklestirildi
Ilki düzenlenen egitim programinin bitiminde yapilan yazili ve sözlü sinavlarda basarili olan Dr. Tahir Özen ve Dr. Kudret Lütfi Akar’a, sertifikalari Nefroloji BD Baskani Prof. Dr. Bülent Huddam ve Bashekim Prof. Dr. Turhan Togan tarafindan verildi.

Hemodiyaliz egitim programi, hemodiyaliz ünitesi ve merkezlerinde çalismak isteyen hekimlerin egitim alabilmesi için her yil, yilda iki kez düzenlenecek. Bu egitimlere katilmak isteyen hekimlerin basvurulari Mugla Il Saglik Müdürlügü tarafindan kabul ediliyor. Programin kapanisinda, Bashekim Yardimcilari, Nefroloji BD’ndan Doç. Dr. Alper Alp, Dr. Ögrektim Üyesi Dilek Gibyeli Genek, Dr. Oksan Uyar, hemodiyaliz merkezi sorumlusu Yusuf Çaglar Çankaya ve hemodiyaliz çalisanlarinin katilimlariyla günün anisina pasta kesildi.

Mugla Egitim ve Arastirma Hastanesi, bu tür egitim programlariyla hekimlerin mesleki gelisimlerine katki saglamaya devam edilecegi bildirildi.

Kaynak: İHA