Kocagöz, 'Belediyeciligimiz Türkiye Örnek Olacak'

Kepez Belediye Baskani Mesut Kocagöz, mahalle muhtarlarinin destegiyle Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik yapacaklarini söyledi.

Kocagöz, 'Belediyeciligimiz Türkiye Örnek Olacak'
Baskan Mesut Kocagöz, yol arkadaslarim, dedigi muhtarlarla bir araya geldi.

Kepez Belediyesinin Macera Ormani’nda yer alan sosyal tesisindeki bulusmaya Kepez Muhtarlar Dernek Baskani Süleyman Kabaagaç, dernek yönetimi ile 68 mahalle muhtarinin tamamina yakini katildi.

Belediye baskan yardimcilari ile birim müdürleri de toplantida hazir bulundu. Samimi bir ortamda gerçeklesen bulusmada talepler dinlendi ve mahallelere yapilacak hizmetler konusuldu.

Kepez Muhtarlar Dernek Baskani Süleyman Kabaagaç, Baskan Mesut Kocagöz’e, yasadigi hukuki süreçten dolayi geçmis olsun dileklerini iletti. Konusmasinda muhtarlarin ve dernek yönetiminin isteklerini dile getiren Kabaagaç, belediye yönetimiyle muhtarlarin bir araya gelmesinin vatandaslarin hizmet taleplerinin karsilanmasi adina önemli oldugunu söyledi.“Belediyenin makam kapisi yok”

Daha sonra söz alan Baskan Mesut Kocagöz de, muhtarlarinin her birinin belediye baskani oldugunun altini çizerek, muhtarlara söyle seslendi: “Yasadigim yargi sürecinden dolayi 2 ay kadar görevimden uzak kaldim.

Her gün yüzlerce kisiyi makamimda agirliyorum. Seçim döneminde makam kapimizi olmayacak, dedik. Dedigimi yapiyorum. Önümüzdeki süreçte yogun bir sekilde sahada olacagim. Bu süreçte muhtarlarimizla sik sik bir araya gelecegim. Hepiniz birer belediye baskanisiniz. Benim dönemimde bunu yasayacaksiniz. Bu dedigimi Kepez Belediye Baskan Yardimcisi oldugu dönemde ki muhtarlar yasadi. Bütçemiz belli. Parayi nereye harcayacagimizi ilk önce muhtarlarimiza soracagiz. Mahalle meclislerini kurmayi çok istiyorum. Mahalle meclislerinin basinda muhtar yer alacak. Bu mecliste her yastan, toplumun her kesiminden vatandaslar ile seçim barajini geçen siyasi partilerin temsilcileri olacak. Siyaset üstü olabilmesi için de meclisin baskani muhtar olacak. Bu meclise her türlü imkâni verecegim. Muhtar, mahallenin problemlerini zaten biliyor. Halkin, diger siyasi partilerin temsilcilerin yer aldigi meclis ile mahallelerin sorunlarini daha hizli çözecegiz.”

“Egom yok, yürüyüsüm degismedi”

Mahallelerimizin problemlerine birlikte çözüm bulacaklarini aktaran Kocagöz, “Hizmetleri birlikte gerçeklestirecegiz. Muhtarlarimizin destegiyle Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik yapacagiz. Fikirlerinize ihtiyacim var. Çogunuz bilir egom yoktur. Bilmeyenler de bunu yasayarak görecekler. Belediye baskani oldum, diye yürüyüsüm falan degismez. Dün ne isem bugün de ayniyim. Samimiyetimi gördügünüzde birakin bana kizmayi, bana kizanlara kizacaksiniz. 68 mahalle muhtarimizin 68’i de benim basimin taci. Bizler ay yildizli al bayrak için gözünü kirpmadan canini verebilecek insanlariz. Biz bayragimizi, memleketimizi seviyoruz. Belediye baskanligi benim için daha yeni basladi.

Dertlerinizi dinleyecegiz, dertlerinize derman olacagiz. Bizim dönemimizde mutlu olacaginiz, güzel bir 5 yil yasayacaksiniz. Hizmet taleplerinizi karsilamak için çalisacagiz. Birinci yilimizda bütçeyi olusturacagiz. Hizmet taleplerinin karsilanmasiyla ilgili biraz sabirli olacagiz. Belediyenin parasi, 650 bin kisinin parasidir. Belediyenin su kadar borcu var, demek bana yakismaz. Mazeretlere siginmam. Hiçbir mazeret basarinin yerini tutamaz. Biz tekeden süt çikaracagiz. Nereye para harcadigimi göreceksiniz. Dönemimde belediyedeki harcamalarda seffaflik olacak. Önümüzde güzel günler var. Hep beraber halkimizin isteklerini yapacagiz” ifadelerine yer verdi.

“Kepez’i Antalya’nin vitrini yapacagiz”

Kocagöz, muhtarlarin, mahallelerinde belediyenin hizmet elçisi olduguna dikkat çekerek, “Muhtarlarimiza rahat bir sekilde çalisabilecekleri ortamlari olusturacagiz. Bunu yapmak boynumuzun borcu. Mahallelerimizin yasadigi sikintilari biliyorum. Kepez’de muhtar olmak bir ayricaliktir. Bunu yasayacaksiniz. Bana güvendiniz, destek oldunuz. Ben de muhtarlarimizin basini öne egdirmeyecegim. Muhtarlarimizla, hemsehrilerimizde Kepez’de yasamaktan gurur duyacaklar. Kepez artik Antalya’nin arka bahçesi degil, vitrini olacak. Vaat ettigimizden daha fazla projeyi, muhtarlarimizin, vatandaslarimizin destegiyle yapacagiz” dedi.

Muhtarlari ofislerinde yakin bir tarihte ziyaret edecegini aktaran Kocagöz, toplantinin sonunda pozitif ayrimcilik yaparak, ilçenin kadin muhtarlariyla özel fotograf çekildi. Daha sonra tüm muhtarlarla günün anisina fotograf karesinde bir araya gelen Baskan Kocagöz, bu dönemki Kepez muhtarlarinin yer aldigi panoyu da misafirlerine verdi.
Kaynak: İHA