Kayseri OSB Yönetimi, Kuzey Makedonya Büyükelçisini Agirladi

Kayseri OSB Baskani Mehmet Yalçin ve yönetimi, Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski ve beraberindeki heyeti konuk etti.

Kayseri OSB Yönetimi, Kuzey Makedonya Büyükelçisini Agirladi
Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski ve beraberindeki heyeti, Kayseri OSB Baskani Mehmet Yalçin, Yönetim Kurulu Baskan Vekili Murat Yibur, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Baktir ve Nuri Çetinçaglar, Denetim Kurulu Üyeleri Mustafa Gengeç ve Mehmet Yusuf Sarialp, Bölge Müdürü Abdulmenap Esko karsiladi. Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Manasijevski’nin ziyaretine, ASKON Kayseri Sube Baskani Ilker Barli ve yönetim kurulu üyeleri de eslik etti.

Baskanlik makaminda gerçeklesen ziyarette, Kayseri OSB Baskani Mehmet Yalçin, Kayseri ekonomisinin genel görünümüne iliskin bilgi paylasti. Kayseri’nin 2023 yilinda 3,6 milyar dolar ihracat, 1,6 milyar dolarlik da ithalat hacmine ulastigini ifade eden Baskan Yalçin, Kayseri OSB’nin sehrin ihracatinin önemli bir kismini gerçeklestirdigine vurgu yapti.

Kayseri OSB’de 1600’ü askin isletmenin faaliyetlerini sürdürdügüne deginen Baskan Yalçin, 100 bini askin çalisanin da bölge içerisindeki fabrikalarda istihdam edildigini belirtti.

Kuzey Makedonya ile Türkiye arasindaki ekonomik iliskilerin gün geçtikte daha iyi konuma ulastigini gözlemlediklerini kaydeden Baskan Yalçin, “Her iki ülke arasinda 1 milyar dolari asan bir ticaret hacmi oldugunu görüyoruz. Bu rakami daha yukariya tasimak için karsilikli neler yapabilecegimizi konusmali ve yeni adimlar atmaliyiz. Yaptiginiz ziyaret bu bakimdan önemlidir ve bizleri memnun etmistir” dedi.

Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski de yaptigi konusmasinda, iki ülke arasindaki iliskilerin gelismesine büyük önem verdiklerini ve Türkiye’nin önde gelen sanayi ve ticaret sehri Kayseri ile de bu iliskileri gelistirmeyi hedeflediklerini söyledi.Öglen yemegi ikramiyla devam eden ve Kayseri ile Kuzey Makedonya arasindaki ticari iliskilerin konusuldugu ziyaret, hediye takdimi ve günün anisina fotograf çekilmesinin ardindan sona erdi.
Kaynak: İHA