Kavga Ettikten Bir Saat Sonra Cesedi Bulundu, Yasadigi Park Mezari Oldu

Antalya’da sabah saatlerinde bir sahis ile kavga eden sokakta yasayan sahsin olaydan bir saat sonra park içerisinde cansiz bedeni bulundu. Parkin birçok noktasinda kan izleri olmasi nedeniyle Olay Yeri Inceleme ekipleri parkta didik didik delil aradi.

Kavga Ettikten Bir Saat Sonra Cesedi Bulundu, Yasadigi Park Mezari Oldu
Olay, saat 12.30 siralarinda Antalya’nin Muratpasa ilçesi Konyaalti Caddesi üzerinde bulunan Yavuz Özcan Parki’nda meydana geldi. Parkta bir kisinin hareketsiz yattigi ihbari üzerine olay yerine gönderilen polis ve saglik ekipleri sahsin hayatini kaybettigini belirledi. Üzerinden kimlik çikmayan 30-35 yaslarinda oldugu degerlendirilen ve yasamini parkta sürdürdügü ögrenilen sahsin cesedi üzerinde inceleme yapan ekipler, vücudunun birçok noktasinda darp izleri olmasi nedeniyle olay yerine Antalya Emniyet Müdürlügü Asayis Sube Müdürlügü Cinayet Büro Amirligi ekipleri sevk edildi.

Güvenlik kameralari incelemeye alindi

Ekiplerin olay yerinde yaptigi incelemede sahsin cansiz bedeninin bulundugu noktaya 20 metre mesafede kan ve sürüklenme izi tespit edildi. Bunun üzerine olayin cinayet olabilecegi süphesini degerlendiren Cinayet Büro Amirligi ekipleri ayni sahsin bir saat önce parkin üst kisminda kimligi belirsiz bir kisi ile kavga ettigi bilgisine ulasti. Kavganin basladigi noktada güvenlik kameralarini incelemeye alan ekipler görgü taniklarinin verdigi eskâl dogrultusunda kavgaya karisan diger sahsi bulmak için çalisma baslatti.

Parkta didik didik delil arandi

Öte yandan parkin birçok noktasinda sahsa ait esyalar ve kan izleri olmasi nedeniyle Olay Yeri Inceleme ekipleri parkta didik didik delil aradi. Sabah saatlerinde yasanan kavgayi ayiran Kutay Büyükçinar, cesedi parka gelen yabanci bir turistin bularak kendilerine haber verdigini belirterek, “Sabah 09.00-09.30 arasinda tuvaletin temizligini yapmak için gittim. Tuvalete girmek istedim ama içeride kavga vardi. Kavgayi ayirdik, sonra ikisi birlikte asagi bölüme geçtiler. Sonrasini görmedim. Yabanci bir turist buldu cesedi” dedi.

Olay Yeri Inceleme ve Savcilik incelemesinin ardindan kimligi belirsiz sahsin cansiz bedeni kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Antalya Adli Tip Kurumu morguna kaldirildi.
Kaynak: İHA