Karacabey Yeniköy Sahillerinde Renkli Günler

Karacabey Yeniköy sahilleri, renkli ve heyecan dolu etkinliklere ev sahipligi yapiyor. Geçtigimiz günlerde Meksika televizyonlari için düzenlenecek yarisma programinin tanitim çekimleri Yeniköy sahillerinde gerçeklestirilirken, önceki günde Altin Karagöz Halk Danslari Yarismasi çerçevesinde Bulgaristan, Çin ve Hirvatistan gruplarinin performansi yazlikçilarla bulustu.

Karacabey Yeniköy Sahillerinde Renkli Günler
Medya sektörünün önde gelen isimlerinden Acun Ilicali’nin üstlendigi ve Meksika’da yogun bir ilgiyle takip edilen “La Isla” yarisma programinin tanitim çekimlerinde Karacabey’de yer aldi. Bursa’nin çesitli bölgelerinde çekilmesi planlanan programin bazi bölümleri için Yeniköy’ün genis kumsali yapimcilarin tercihi oldu. Acun Medya tarafindan üstlenilen projenin Yeniköy sahillerindeki etabi geçtigimiz günlerde tamamlandi. Karacabey Belediye Baskani Fatih Karabati konuyla ilgili yaptigi açiklamada, “Dünya çapinda ses getiren ve Meksika kanallari için çekimine baslanan ‘La Isla’ adli yarisma programinin bazi bölümlerinin Karacabey Yeniköy sahillerinde gerçeklestirilmesi sehrimiz için de önemli bir tanitim firsati. Ilçemizin güzelliklerinin bu sekilde deger görmesi mutlu edici bir gelisme” dedi.

Yeniköy sahillerinde Bulgar, Çin ve Hirvat rüzgarlari esti

Bugünlerde renkli görüntülere ev sahipligi yapan Yeniköy’de önceki aksam ise 36.Uluslararasi Bursa Altin Karagöz Halk Danslari Yarismasi çerçevesinde gelen ekiplerin dans gösterisi gerçeklesti. Yeniköy’de Bursa Büyüksehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi isbirligi ile gerçeklesen etkinlikte Bulgaristan, Çin ve Hirvatistan ekiplerinin dans gösterileri yazlikçilarin büyük begenisini topladi. Bulgaristan ekibinin hareketli gösterileri ilgiyle izlenirken, Çin ekibinin çocuklarla birlikte gerçeklestirdigi koreografi büyük alkis topladi. Son olarak sahne alan Hirvat ekip ise danslariyla oldugu kadar müzisyenleri ile de ayrica begeni topladi. Etkinligi izleyenler arasinda Karacabey Belediye Baskani Fatih Karabati’da yer alirken çocuklarla birlikte hatira fotografi da çektirdi. Karabati etkinlik sonunda yaptigi açiklamada bu tarz etkinliklerin devam edecegini ve yaz boyu çesitli organizasyonlarin burada tatil bölgesini canlandirma adina yapilacaginin da müjdesini verdi.
Kaynak: İHA