Husumetlisini Öldüren Baba Ve Ogluna 10'Ar Yil Hapis Cezasi

Eskisehir’de çikan silahli çatisma sonucu 20 yasindaki Hüseyin Yurdusever’in ölümüyle ilgili yargilanan baba ve oglu hakkinda ayri ayri müebbet hapis cezasi verildi. Cezalar, ‘Haksiz tahrik’ ve ‘Takdiri indirim’ kararlari ile 10’ar yila düsürüldü.

Husumetlisini Öldüren Baba Ve Ogluna 10'Ar Yil Hapis Cezasi
Seker Mahallesi’nde bulunan Kazim Taskent Eskisehir Seker Fabrikasi’nin arka girisinde 4 Ekim 2023’te meydana gelen olayda, aralarinda husumet bulundugu ögrenilen sahislar arasinda silahli çatisma çikti. Olayda, 20 yasindaki Hüseyin Yurdusever hayatini kaybederken silahli çatisma yasadigi Hüseyin T. ile oglu Süleyman Tugrul T. yaralanarak hastaneye kaldirildi. Tedavilerinin ardindan adliyeye sevk edilen baba ve oglu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eskisehir 4. Agir Ceza Mahkemesi’nde görülen davanin karar durusmasinda tutuklu saniklar Hüseyin T. ve oglu Süleyman Tugrul T. hazir bulundu. Durusmaya, maktul Hüseyin Yurdusever’in yakinlari ve taraf avukatlari katildi.“Kendimi ve oglumu savunmak için ates ettim”

Mahkeme heyeti tarafindan karar öncesi son sözü sorulan Hüseyin T., “Ben maktule hiçbir fiziki müdahalede bulunmadim. Tarlalarima giderken yanimda silah bulunduruyordum. Silahlar traktörde kalmisti. Oglumdan bu sebeple silahlari istedim. Olay günü maktul benim arkam dönükken bana ates etti, bacagima 10 tane mermi isabet etti. Ogluma da ates etti. Kendimi ve oglumu savunmak için ates ettim. Suçsuzum, kim olsaydi aynisini yapardi. Ölmeseydi iyiydi, ben kimseyi öldürmek istemedim. Kendimi ve çocugumu korumak istedim. Pismanim” dedi.“Babamin vuruldugunu görünce ve bana da 2 mermi isabet edince savunmak için ates ettim”

Son sözü sorulan Süleyman Tugrul T. ise “Ben babamin vuruldugunu görünce ve bana da 2 mermi isabet edince savunmak için ates ettim. Karsi taraf ates etmeyi birakinca ben de atesi kestim. Pismanim” dedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu saniklar Hüseyin T. ile oglu Süleyman Tugrul T. hakkinda ‘Kasten öldürme’ suçundan ayri ayri müebbet hapis cezasina karar verdi. Uygulanan ‘Haksiz tahrik’ indirimiyle müebbet hapis cezalarinin 12’ser yila, ‘Takdiri indirim’ ile de 10’ar yila düsürülmesine karar verildi.

Ayrica tutuklu saniklar hakkinda ‘Ruhsatsiz silah bulundurma’ suçundan da ayri ayri 1 yil 3 ay hapis cezasina karar verildi.

Kaynak: İHA