Hindistan Turizm Acenteleri Birligi'nden Türkiye Ziyareti

Hindistan Outbound Tur Acentalar Birligi (OTOAI) üyelerinden olusan 32 seyahat acentesi Kültür ve Turizm Bakanligi ile Türkiye Turizm Tanitim ve Gelistirme Ajansi’nin (TGA) davetiyle Türkiye’yi ziyaret etti.

Hindistan Turizm Acenteleri Birligi'nden Türkiye Ziyareti
TGA, Hindistan’dan Türkiye’ye turizmi artirmak için pek çok farkli is birligini hayata geçirmeye devam ediyor. Hindistan Outbound Tur Acentalar Birligi (OTOAI) üyelerinden olusan 32 seyahat acentesi Kültür ve Turizm Bakanligi ile Türkiye Turizm Tanitim ve Gelistirme Ajansi’nin davetiyle Türkiye’yi ziyaret etti. Antalya, Denizli, Izmir ve Istanbul’u gezen Hintli acenteler, Türkiye’deki turizm paydaslariyla da yeni is birliklerini konustu.

Global turizm pazarinda önemli bir oyuncu konumunda olan Hindistan 1.4 milyardan fazla nüfusuyla dikkatleri üstüne çekiyor. 2023 yilinda 274 bin 159 Hintli turisti agirlayan Türkiye de Hindistan’i öncelikli büyüme potansiyeli olan pazarlardan biri olarak görüyor. Bu kapsamda TGA, Hindistan’dan gelen ziyaretçi sayisini artirmak için Hindistan Outbound Tur Acentalari Birligi (OTOAI) ile 32 Hintli seyahat acentesine Türkiye’deki turizm destinasyonlarini gezdirdi.

Türkiye gezilerine Antalya’dan baslayan acenteler, geleneksel Hint dügünleri için uygun olan otelleri ziyaret ederek, Side Antik Kenti’nden Kaleiçi’ne Antalya’nin pek çok önemli kültür zenginligini deneyimledi. Denizli’de Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret eden Hintli acenteler daha sonra Efes Antik Kenti’ni ve Efes Deneyim Müzesini ziyaret etti ve devaminda Izmir’in kültür ve turizm rotalarini kesfetti. Gezilerinin son ayaginda Istanbul’a gelen acenteler, Türkiye’deki otel ve acente gibi turizm paydaslariyla birebir toplantilar yaptilar.

TGA ayrica, ünlü Hint film yildizlari, basin mensuplari, sosyal medya fenomenlerini de siklikla agirlayarak, Hint pazarinin en önemli turizm fuarinda yer aliyor. Hindistan’in farkli sehirlerinde turizm paydaslarina yönelik tanitim etkinlikleri organize ediyor, reklam ve sosyal medya is birliklerine de devam ediyor.
Kaynak: İHA