Fatih Sergi Salonu'nda Yeniden Nikahlar Kiyilacak

Manisa Büyüksehir Belediye Meclisi Temmuz ayi toplantisinin ardindan yapilan protokol ile Fatih Sergi Salonu, Sehzadeler Belediyesi’ne devri yapildi. Eskiden oldugu gibi yeniden nikah salonu olarak kullanilmasi için yapilan protokole imzalar Manisa Büyüksehir Belediye Baskani Ferdi Zeyrek ve Sehzadeler Belediye Baskani Gülsah Durbay tarafindan atildi.

Fatih Sergi Salonu'nda Yeniden Nikahlar Kiyilacak
Geçtigimiz senelerde çesitli açilis ve sergilere ev sahipligi yapan Fatih Sergi Salonu’nun yeniden nikah salonu olarak kullanilmasi için protokol imzalandi. Manisa Büyüksehir Belediyesi Temmuz ayi meclis toplantisi sonrasinda Manisa Büyüksehir Belediye Baskani Ferdi Zeyrek ve Sehzadeler Belediye Baskani Gülsah Durbay arasinda imzalanan protokol ile Fatih Sergi Salonu, Sehzadeler Belediyesi’ne devroldu. Yapilan protokol ile Fatih Sergi Salonu, eskiden oldugu gibi nikah salonu olarak kullanilacak.

Baskan Zeyrek: “Orada evlenecek olan tüm yurttaslarima mutluluklar diliyorum”

Manisa Büyüksehir Belediye Baskani Ferdi Zeyrek, yapilan protokolün geçmisi hatirlatacagina dikkat çekerek, “Bu protokol ile birlikte, Manisa’mizda birçok kisinin evlenmesine vesile olan Manisa’nin simgesi Fatih Nikah Salonu adiyla bilinen daha sonra sergi salonuna dönüstürülen nikah salonu ve evlendirme dairesini tekrar açabilmek adina Sehzadeler Belediyesi’ne devrini gerçeklestirdik. Manisa’da sehir hafizasini olusturmak, eski hatiralari tekrardan yasatmak için ortak protokol yaptik. Manisa’mizdaki kisilerin, anne babalarinin evlilik hayatina basladigi zamanlari, geçmiste yasanilanlari ve sehir hafizasini tekrar hatirlatmayi, yasatmayi umut ediyoruz. Simdiden orada evlenecek olan tüm yurttaslarima mutluluklar diliyorum” dedi.Baskan Durbay: “Birçok büyügümüzün evlendigi, nikahlarinin kiyildigi bir yer”

Sehzadeler Belediye Baskani Gülsah Durbay ise yapilan protokol ile ilgili olarak, “Bu protokol için bizde Manisa Büyüksehir Belediyesi’ne ve Belediye Baskani Ferdi Zeyrek’e tesekkür ediyoruz. Her zaman söyledigimiz gibi Sehzadeler Manisa’nin aslinda kalbi. Manisalilik kültürünün yasadigi, o dokunun yasadigi ilçelerimizden bir tanesi. O açidan Fatih Nikah Salonu da bizim simge salonlarimizdan. Ferdi Baskanimizin da ifade ettigi gibi geçmiste birçok büyügümüzün evlendigi, nikahlarinin kiyildigi bir yer. Biz de bunu tekrar hayata geçirecek olmanin mutlulugunu yasiyoruz. Manisa Büyüksehir Belediye Baskani Ferdi Zeyrek’e de tekrar tesekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA