Büyüksehir Can Dostlar Için Mama Üretiyor, Tasarruf Sagliyor

Mugla Büyüksehir Belediyesi, Il Tarim ve Orman Müdürlügü’nden isletme onay belgeli Kedi-Köpek Mamasi Üretim tesisi ile can dostlar için mama üretmeye devam ediyor. Sahip oldugu ISO ve HACCP belgeleri ile Türkiye genelinde yerel yönetimlerde isletme onay belgeli üçüncü, Mugla’da da tek olan Büyüksehir Belediyesi Kedi-Köpek Mamasi Üretim tesisi bugüne kadar piyasa degeri 6 Milyon TL olan 20 bin 217 kg mama üretimi gerçeklestirerek sokak hayvanlari ve geçici hayvan bakimevinde bulunan can dostlara dagitti.

Büyüksehir Can Dostlar Için Mama Üretiyor, Tasarruf Sagliyor
Mugla Büyüksehir Belediyesi 2022 yilindan bu yana can dostlar için mama üretimini araliksiz sürdürüyor. Hiçbir bedel ödemeden, gönüllü kuruluslardan temin edilen, tamamen taze tavuk veya taze balik ham maddesi ile üretilen mamalar sokaklarda yasayan can dostlara dagitiliyor ve ayni zamanda talep eden ilçe belediyelerine de gönderiliyor.

Piyasa Degeri 6 Milyon TL Olan Mama Üretildi

Mugla Büyüksehir Belediyesi faaliyete geçirdigi Kedi-Köpek Mamasi Üretim tesisi ile 20 bin 217 kg mama üreterek hem belediye bütçesine önemli bir tasarruf sagladi hem de can dostlarin saglikli bir sekilde beslenmesine katki sundu. Büyüksehir Belediyesi 2022 tarihinden bugüne mama üretimi gerçeklestirilen tesis sayesinde kilogram fiyati yaklasik 300 TL olan mamayi 14.78 TL’ye mal ediyor ve önemli bir tasarruf sagliyor.
Kaynak: İHA