Baskan Çolakbayrakdar Açiklamasi 'Kocasinan'i Her Alanda Kalkindiriyoruz'

Kocasinan Belediyesi ve Hayirsever isbirligiyle Yesil Mahalle’ye yapilacak olan aile saglik merkezi için Valilikte protokol imzalandi. Türkiye’ye model ve marka olan Kayseri’nin hayirseverlik alaninda da örnek oldugunu belirten Baskan Çolakbayrakdar, Kocasinan’i; kültür, sanat, bilim, turizm, egitim, spor, sosyal ve saglik gibi her alanda kalkindirmaya devam ettiklerini söyledi.

Baskan Çolakbayrakdar Açiklamasi 'Kocasinan'i Her Alanda Kalkindiriyoruz'
Kayseri Valiligi Konferans Salon’unda düzenlenen imza törenine; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kocasinan Belediye Baskani Ahmet Çolakbayrakdar, Il Saglik Müdürü Dr. Mehmet Ersan ve Hayirsever Kemal Yigit ile ailesi katildi.

Hayir islerine vesile oldugu için Baskan Çolakbayrakdar’a tesekkür ederek sözlerine baslayan Vali Gökmen Çiçek, Kayseri’ye ilk geldiginden bugüne kadar hayir islerine sahitlik ettigini belirterek, "Bu sehirde olmaktan dolayi çok mutluyum" dedi.

Vali Gökmen Çiçek, sözlerini su sekilde sürdürdü: “Bugün hayirli bir gündeyiz. Kemal Yigit Amcamiz, daha önce bir aile saglik merkezi yapmisti. Ayrica üniversitemizin Üroloji bölümüne hayirda da bulunmustu. Yine bugün de bizim ihtiyacimiz olan Yesil Mahalle’de üç birimli aile saglik merkezi yapacak. Kemal Amcamiza hem minnetimi ifade ediyorum hem de hayirlari durmadan devam ettigi için tesekkür ediyorum. Biz inançli insanlariz, bu hayirlar hem bu dünya da hem de öbür dünyada karsimiza çikacak. Allah razi olsun. Kayseri’mize hayirli olsun. Bu vesileyle vesile olan Baskanimiza tesekkür ediyorum”.

Kocasinan’i her yönüyle daha ileriye tasiyarak, en güzel hizmetleri vatandasin hizmetine sunduklarina dikkat çeken Baskan Çolakbayrakdar ise “Öncelikle Hayirseverimize tesekkür ediyoruz. Allah, bereket versin. Kemal Amcamizin daha önce bir aile saglik merkezi yaptiktan sonra bu ikincisini yapacak. Evlatlariyla birlikte yeni hayirlara yapmak nasip olsun. Kayseri’mizin her bir kösesinde hayirseverlerimizin emegi var. Hayirseverligiyle anilan ilimiz, birçok sehre örnek olmustur. Bütün hayirseverlere tesekkür ediyorum. Allah hayirlarini kabul etsin. Rabbim sayilarini artirsin diye de dua ediyorum. Kayseri’miz hayirseverler sehridir. Çaliskan ve azmiyle taninan hemsehrilerimiz, ülkemizde ve dünyada örnek gösterilen çalismalara ve projelere imza atmaya devam etmektedir. Hedefimiz, ilçemizde ihtiyaç olan bölgelerde aile saglik merkezi, kütüphane ve sosyal donatilar yaparak, vatandaslarimiza daha yasanilabilir bir Kocasinan sunmaktir” ifadelerini kullandi.

Hayirsever Kemal Yigit’e tesekkür eden Il Saglik Müdürü Dr. Mehmet Ersan da “Ihtiyaçlar noktasinda Kemal Yigit Abimizle birlikte bölgede gezdik. Vatandaslarin talepleri ve nüfus artisini esas alarak bölgede bir aile saglik merkezinin ihtiyaci oldugunu gözlemledik. Bu vesileyle Allah hayrini kabul etsin” diye konustu.

Hayirsever Kemal Yigit ise saglik alaninda eskiden çok zorluklar yasadiklarini belirterek, bundan dolayi iki tane saglik ocagi yaptirdigini ve Allah ömür verirse yine saglik ocagi yaptiracagini söyledi.

Kaynak: İHA