Araban'da Depremde Yikilan Caminin Yerine Yenisi Yapiliyor

Gaziantep’in Araban ilçesinde 6 Subat depreminde agir hasar aldigi için yikilan Aksa Cami’nin yeniden yapilmasi için temel atma töreni düzenlendi.

Araban'da Depremde Yikilan Caminin Yerine Yenisi Yapiliyor
Gaziantep’in Araban ilçesi Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan Aksa Cami, Kahramanmaras merkezli 6 Subat depremlerinde agir hasar aldiktan yikildi. Yikilan caminin yerine Arabanli hayirsever is adami Haci Sahin tarafindan yeni cami yapilmasi kararlastirilarak temel atma töreni düzenlendi.

Toplam 240 metrekare alan üzerine 2 katli olarak insa edilecek 500 kisilik caminin temel atma törenine Ilçe Kaymakami Özgür Isçimen, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaslar katildi.

Törende konusan Ilçe Kaymakami Özgür Isçimen, yeni caminin yapimini üstlenen is adamina tesekkür etti. Cami yapimini üstlenen is insani Seyh Haci Sahin ise, "Deprem sonrasi yikilan Aksa Cami’nin yerine yenisini yaptirmak benim hayalimdi. Allah’a sükür hayalim gerçeklesti. Bu güzel camimizin yapimi için vesile olan Kaymakamimiz Özgür Isçimen’e tesekkürlerimi sunuyorum. Ilçemize hayirli olsun. Allah bir daha böylesi büyük afetler göstermesin" dedi.

Kaynak: İHA