Agabeyinin Bogazini Ve Cinsel Organini Kesen Saniga Agirlastirilmis Müebbet Hapis

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde agabeyini bogazini ve cinsel organini keserek öldüren sanik, agirlastirilmis müebbet hapis cezasina çarptirildi. Yargilama sürecinde pismanlik göstermedigi için saniga indirim de uygulanmadi.

Agabeyinin Bogazini Ve Cinsel Organini Kesen Saniga Agirlastirilmis Müebbet Hapis
4 Temmuz Mahallesi 204. Cadde üzerinde yer alan 4 katli binanin 4. katinda 22 Nisan 2023’de meydana gelen olayda iddiaya göre Emre T. (30), agabeyi Murat Can T.’yi (32) biçaklayarak kaçti. Evden yaklasik 1 kilometre uzaklasan Emre T., süpheli tavirlari ve elindeki biçakla devriye gezen polis ekiplerinin dikkatini çekti. Kendisini durduran polis ekiplerine "Agabeyimi öldürdüm" diyerek cinayeti itiraf eden Emre T. gözaltina alindi. Murat Can T’nin olay yerinde hayatini kaybettigi tespit edildi. Emre T.’nin agabeyinin bogazini ve cinsel organini kestigi ortaya çikti.

"Bende travma olustu"

Emre T’nin Kocaeli 1. Agir Ceza Mahkemesinde "canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan yargilanmasina devam edildi. Durusmaya tutuklu sanik Emre T. ve avukati katildi.

Savunma yapmak istemedigini söyleyen tutuklu sanik Emre T., "Daha önce yasananlari anlattim, daha fazla anlatmak istemiyorum. Ben 6-7 yaslarindayken agabeyimin cinsel saldirisina maruz kaldim. Tam olayi gerçeklestirecekken bagirdim. Bagirmasaydim beni istismar edecekti. Agabeyimin daha önce de ben henüz küçük yaslardayken baskalarina cinsel istismar uyguladigini gördüm. Bende travma olustu. Olay bu sebeple meydana gelmistir, takdir mahkemenindir" diye konustu.

Sanik avukati da olayin agir tahrik altinda gerçeklestirildigini belirterek, karar verirken bu durumun göz önünde bulundurulmasini istedi.

Agirlastirilmis müebbet hapis

Emre T. "kardese karsi kasten öldürme" suçundan agirlastirilmis müebbet hapis cezasina çarptirildi. Yargilama sürecinde pismanlik göstermedigi için saniga takdiri indirim de uygulanmadi.
Kaynak: İHA