Adabahçe'nin Saglikli Yaz Ürünleri Sofralara Kolayca Ulasiyor

Kusadasi Belediye Baskani Ömer Günel’in kentteki tarimsal üretimi gelistirmek ve tüketicilerin saglikli gidaya aracisiz ulasmasini saglamak amaciyla yasama geçirdigi Adabahçe’de yaz hasadindan elde edilen ürünler Ada Market Ekspres araci ve AdaMarket magazasi araciligiyla uygun fiyata satisa sunuluyor.

Adabahçe'nin Saglikli Yaz Ürünleri Sofralara Kolayca Ulasiyor


Baskan Ömer Günel tarafindan “Topraga Saril, Üretime Katil” sloganiyla yasama geçirilen Adabahçe, kente bereket katmaya devam ediyor. Adabahçe’de yerli fide ve tohumlarla yetistirilen salatalik, domates, biber, patlican, kabak, acur, kavun ve karpuz gibi yaz sebze ve meyvelerinin hasadi sürüyor. Kusadasi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü tarafindan günlük olarak toplanan ürünler, belirlenen program dâhilinde mahalleleri dolasan Ada Market Ekspres araci ve Türkmen Mahallesi Candan Tarhan Bulvari üzerinde bulunan Halk AdaMarket magazasinda uygun fiyata satisa sunuluyor.

Adali Kart sahiplerine yüzde 20 indirim

Halk AdaMarket magazasinda satisa sunulan ürünlerde Adali Kart sahiplerine yüzde 20 indirim yapiliyor. Halk AdaMarket, ayrica kadinlarin ev ekonomisine katki sunmak amaciyla S.S Ada Kadin Üretim Girisim ve Isletme Kooperatifi çatisi altinda faaliyet gösteren Emek Atölyeleri’nde ürettikleri tarhana, eriste, makarna ve reçel gibi temel gida maddelerinin yani sira bölgede faaliyet gösteren diger kadin kooperatifleri tarafindan üretilen gida ürünlerine raflarinda yer veriyor. Halk AdaMarket satis magazasi, hafta içi her gün 10.00-18.00 saatleri arasinda hizmet veriyor.

Yaz dönemindeki sicak havada disariya çikamayan Kusadalilar da alisveris yapma firsatini ayaklarina kadar götüren Ada Market Ekspres aracinin sundugu hizmetten memnun. Ada Market Ekspres aracindan her hafta düzenli olarak sebze ve meyve satin aldigini belirten 95 yasindaki emekli Lütfi Bircil, “Özellikle yaz mevsiminde artan hava sicakliklarinda bizler için pazar ve markete gitmek çok zor oluyor. Evimizin önüne kadar gelen Ada Market Ekspres araci sayesinde taze sebze ve meyveye kolayca ulasiyoruz. Bu hizmet bizlere büyük kolaylik sagliyor. Kusadasi Belediyesi’ne çok tesekkür ediyorum” dedi.Tatil için Izmir’den Kusadasi’na gelen Muteber Senkal ise, “Ada Market Ekspres aracinin sitemize gelis saatlerini çok yakindan takip ediyorum. Pazar alisverisimi düzenli olarak buradan yapiyorum. Her türlü sebze ve meyveyi daha ucuza satin alabiliyoruz” diye konustu.

Kaynak: İHA