30. Uluslararasi Adana Altin Koza Film Festivali'nde 'Orhan Kemal Emek Ödülleri' Sahiplerini Budu

30. Uluslararasi Adana Altin Koza Film Festivali’nde “Orhan Kemal Emek Ödülleri” Belkis Özener ve Ahmet Soner’e ödülleri verildi.

30. Uluslararasi Adana Altin Koza Film Festivali'nde 'Orhan Kemal Emek Ödülleri' Sahiplerini Budu
Adana’da Merkez Park içerisinde bulunan Amfi Tiyatro Sahnesi’nde basladi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yilinda 30’uncusu gerçeklestiren festivalde “Orhan Kemal Emek Ödülleri” kazanan Belkis Özener ve Ahmet Soner’e ödülleri verildi.

Belkis Özener ödülünü, oyuncu Binnur Kaya’dan alirken Ahmet Soner’de Adana Büyüksehir Belediyesi Baskani Zeydan Karalar’in elinden aldi.

Belkis Özener ödülünü almadan önce efsanelesmis sarkisi olan “Sevemedim Karagözlüm” parçasini seslendirdi.

Törende konusan Adana Büyüksehir Belediye Baskani Zeydan Karalar, "Altin Koza hep emege, hep kadraja girmeyenlere, hem esitsizlige, hem adaletsizlige hüküm süren, yenilikçi fiiller yapan sanatçilar destek oldu. Onlari alkisladi ve onlari hep destekledi. Sineme öyle bir sey ki dünyada ne kadar dil var bilmiyorum. Her ülke, hata her ülkenin içinde fark farkli diller vardi, farkli diller konusulur. Ama sinemanin dili evrenseldir. Sinemayi da büyük sanat yapan da budur, sinemanin birlestirici gücüdür” dedi.

Ödül töreninin ardindan 30. Uluslararasi Adana Altin Koza Film Festivali’nin açilisi Candan Erçetin’in konseriyle devam etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.