%52,14

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

%52,14

26.813.507 Oy
%47,86

KEMAL KILIÇDAROĞLU

%47,86

24.614.448 Oy

Giresun'da Yöresel Ürünler Yemek Yarismasi Yapildi

Giresun’da Türk Mutfagi Haftasi etkinlikleri çerçevesinde ‘Pancar Çorbasi Yöresel Ürünler Yemek Yarismasi’ düzenlendi.

Giresun'da Yöresel Ürünler Yemek Yarismasi Yapildi
Giresun Valiligi Il Tanitim ve Gelistirme Kurulu tarafindan tarihi Zeytinlik Mahallesi’ndeki Uygulama Oteli’nde düzenlenen yarismada 120 katilimci yer aldi. Yarismada jüri tarafindan seçilerek dereceye giren yarismacilara ödülleri takdim edildi.

Il Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci yaptigi açiklamada, “Cumhurbaskanligimiz ve Kültür ve Turizm Bakanligimiz tarafindan 2 yildir düzenlenen uygulamanin amaci geleneksel mutfagin sürdürülebilir bir hale getirilmesi ve sifir atik projesi kapsaminda atiksiz bir sürdürülebilir mutfak haline dönüstürülmesiydi. 2 yildir tohumlamadan tariflere varana kadar çalismalar devam ediyordu. Dünyada Michelin Rehberi olarak bilinen gastronomi rehberi vardir. Michlin Rehberi’nde Türkiye yoktu. Ekim ayinda Istanbul, Michelin Rehberi’ne girdi. Biz de bunun tezahürü olarak Giresun’da yerel mutfagimizin turistlere ve kültürümüze katki saglamasi amaciyla her geçen gün kiymetli hale gelmesi için bir çaba içerisindeydik. Bugün de bunun için buradayiz. Geleneksel pancar çorbamizin yarismasini yaptik, Giresun mutfagimizin örneklerini sunduk” seklinde konustu.

Daha sonra Giresun’un yöresel ürünleri tanitilarak, davetlilere ikram edildi. Etkinlige Giresun Vali Yardimcisi Davut Sinanoglu, AK Parti Giresun Milletvekili Nazim Elmas, CHP Giresun Milletvekili Elvan Isik Gezmis, Il Milli Egitim Müdürü Ertugrul Tosunoglu, Il Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, yarismacilar ve davetliler katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI