%52,14

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

%52,14

26.813.507 Oy
%47,86

KEMAL KILIÇDAROĞLU

%47,86

24.614.448 Oy

Aksehir'de Necip Fazil Kisakürek Vefatinin 40. Yil Dönümünde Anildi

Sair, yazar ve fikir adami Üstad Necip Fazil Kisakürek vefatinin 40. yil dönümünde Konya’nin Aksehir ilçesinde düzenlenen panelle anildi.

Aksehir'de Necip Fazil Kisakürek Vefatinin 40. Yil Dönümünde Anildi
Üstad Necip Fazil Kisakürek vefatinin 40. yil dönümünde Aksehir Belediyesinin ev sahipliginde, Milli Egitim Bakanligi, Kültür ve Turizm Bakanligi ve Gençlik ve Spor Bakanligi ile Konya Büyüksehir Belediyesi, Konya Il Milli Egitim Müdürlügü ve Anadolu Mektebi paydasliginda düzenlenen "Anadolu Mektebi Vefatinin 40. yilinda Üstad Necip Fazil Kisakürek’i Anma Programi" ile anildi. Aksehir Kültür Merkezi’nde düzenlene panelde açilis konusmasi Aksehir Belediye Baskani Salih Akkaya yapti. Baskan Akkaya, Necip Fazil Kisakürek’i rahmetle andiklarina deginerek “Üstad, yasadigi dönemin zorluklarina ragmen degerlerine ve davasina bagliligi, mütevaziligi, ülkesini, ideallerini, inancini tehdit edenlere karsi dik durusu ile her zaman örnek sahsiyetlerden biri olarak milletimizin gönlünde müstesna yerini almistir” dedi.

Baskan Akkaya salonu dolduran gençlere seslenerek, “Sevgili gençler, Ülkemiz son zamanlarda, yerli ve milli teknoloji hamlesi sayesinde sagliktan uzay çalismalarina, insansiz hava araçlarindan, elektrikli ve yerli otomobile kadar birçok alanda önemli adimlar atmis ve sizler sayesinde bu adimlar daha da artarak çogalacaktir. Ülkemiz için çalisan ve ülkenizin gelismesine katkida bulunan bireyler olacaginiza inancimiz ve güvenimiz tamdir. Üstad Necip Fazil gibi Türk Edebiyatinin önemli sahsiyetlerini gençlerimize okutturan, anlatan ve anlattiran Anadolu Mektebi’ni tebrik ediyorum. Anadolu Mektebi kurucusu Prof. Dr. Sami Güçlü Bakanima ve tüm katki veren kurum ve kuruluslara sükranlarimi sunuyorum. Bu gün burada bizlere Necip Fazil üstadi anlatacak gençlerimizin gözlerinden öpüyorum ve basarilar diliyorum. Panelimizin verimli olmasini diliyor, katilimlarindan dolayi bütün misafirlerimize tekrar hos geldiniz diyorum” diye konustu.

Baskan Akkaya’nin konusmasinin ardindan Anadolu Mektebi ögrencileri tarafindan hazirlanan panele geçildi. Baskanligini Manisa’dan katilan Nur Bahar Karakaya’nin yaptigi panelde; Konya’dan katilan Kübra Nur Bayraktar “Hakikati Haykiran Adam” konulu sunumunu, Hatay’dan katilan Emine Onur “Necip Fazil Ve Karanlik Benlik Kavrami” konulu sunumunu, Karaman’dan katilan Muhammet Fatih Kopçal “Din, Tasavvuf Ve Büyük Dogu Düsüncesi” konulu sunumunu ve Aksehir’den katilan Kadime Berra Öncel ise “Necip Fazil Eserlerinde Ölüm ve Ölümsüzlük” konulu sunumunu yapti. Panelin sonunda Konya Il Milli Egitim Müdürü Murat Yigit, Prof. Dr. Ibrahim Kavaz ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Baskani Sami Güçlü tarafindan birer degerlendirme konusmasi yapildi. Programin sonunda protokol üyeleri tarafindan panelist ögrencilere plaket ve hediye takdimi yapildi. Necip Fazil Anma etkinligi açilis paneline Aksehir Kaymakami Mehmet Özel, Aksehir Belediye Baskani Salih Akkaya, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Baskani Sami Güçlü, Konya Il Milli Egitim Müdürü Murat Yigit, Prof. Dr. Ibrahim Kavaz, bazi kamu kurum müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, ögretmen ve ögrenciler katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI