Zeytinburnu'nda Restoranlarda Gida Denetimi Yapildi

Zeytinburnu Belediyesi Saglik Isleri Müdürlügü’ne bagli ekipler ilçede bulunan bir alisveris merkezindeki restoranlarda gida denetimi gerçeklestirdi.

Zeytinburnu'nda Restoranlarda Gida Denetimi Yapildi
Zeytinburnu Belediyesi Saglik Isleri Müdürlügü’ne bagli ekipler 2022 yilinda 2 bin 242 mekanin denetimini gerçeklestirdi. Yeni yilla beraber de restoranlar üzerindeki rutin denetimler devam ediyor. Ilçede bulunan bir alisveris merkezindeki restoranlara giden ekipler, isletme hijyeni, personel hijyeni, alet-ekipman hijyeni ve gida hijyeni ile ilgili denetimlerini yapti.

“Denetimler esnasinda isletme hijyenine bakiyoruz”

Zeytinburnu Belediyesi’ne bagli gida mühendisi Ertugrul Zilayaz, “Zeytinburnu Belediyesi Saglik Isleri Müdürlügü olarak bu denetimleri sürekli yapiyoruz. Bunlar bizim rutin denetimlerimiz. 2022 yilinda Zeytinburnu’nda 2 bin 242 adet denetim gerçeklestirdik. 2023 yilina denetim ile giriyoruz. Denetimlerimiz ayni hizla devam ediyor. Denetimler esnasinda birincisi isletme hijyenine bakiyoruz. Sonra personel hijyeni, kullanilan alet ve ekipmanin hijyeni, isletmenin altyapisina bakiyoruz. Isletmemizi bu kriterlere göre degerlendiriyoruz. Burada gayet güzel bir isletmemizdeyiz. Her hangi bir sikinti yok. Gayet güzel bir isletme, burasi beyaz bayrakli bir isletme ayni zamanda” dedi.“Dogru yönlendirmeler oluyor”

Denetimi yapilan bir isletmenin sahibi Hasan Siret Albayrak, “Zeytinburnu Belediyesi Saglik Isleri Müdürlügü tarafindan rutin olarak denetleniyoruz. Simdiye kadar ciddi bir problem yasamadik. Bir takim ufak durumlarda da bizi yönlendiriyorlar. Bu da bizim için çok iyi oluyor. Bizde gerekli önlemleri alip, müsterilerimize kaliteli ve lezzetli yemek sunmaya çalisiyoruz. Dogru bilinen yanlislar var. Bu egitimle olabilecek bir durum. Ustalarimiz gereken egitimleri almis. Saglik isleri müdürlügü tarafindan bizim dogru yönlendirmeler oluyor. Biz bu durumdan çok memnunuz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI