Sanliurfa'da 6 Bin 500 Sporcu Minderde Ter Dökecek

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafindan düzenlenen Kick Boks Turnuvasi 6 bin 500 sporcu ve antrenörün katilimiyla Sanliurfa’da basladi. Sanliurfali gençler için spor salonu sayisini artirdiklarini ifade eden Baskan Beyazgül, gençlerin katildigi müsabakalarda büyük basarilar elde ettiklerini söyledi.

Sanliurfa'da 6 Bin 500 Sporcu Minderde Ter Dökecek
Turnuvanin açilis töreni, Sanliurfa 11 Nisan Spor Salonu’nda gerçeklestirildi.

Minikler, yildizlar, gençler ve büyükler kategorilerinde gerçeklestirilen organizasyona 81 ilden yaklasik 6 bin 500 sporcu katiliyor.

Sanliurfa’daki turnuvanin açilis törenine Büyüksehir Belediye Baskani Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Salih Ayhan, AK Parti Sanliurfa Il Baskani Abdurrahman Kirikçi, Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Ibrahim Halil Yildiz, Türkiye Kick Boks Federasyonu Baskani Salim Kayici, Haliliye Belediye Baskani Mehmet Canpolat ile çok sayida davetli katildi.

‘’Gençlerimizin yeri spor salonlaridir’’

Sanliurfali gençler için spor salonu sayisini artirdiklarini ve bu salon sayesinde birçok sporcunun basariya imza attigini anlatan Sanliurfa Büyüksehir Belediye Baskani Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Peygamberler sehri Sanliurfa bu gün 8 bin gencimizi misafir etmenin onurunu yasiyor. Sanliurfa20,6 yas ortalamasiyla Türkiye’nin en genç nüfusuna sahiptir. Gençlerimizi önemsedik ve spor salonu sayimizi artirdik. 2 olan spor salonumuza 47 tane daha ekleyerek salon sayimizi 49’a çikardik. 3 tane olan gençlik merkezi sayisina 17 merkez daha ekleyerek 20 gençlik merkezi olusturduk. Biz geldigimiz güne kadar 20 olan milli sporcu sayisini 35’e çikardik. Lisansli sporcu sayimizi 2 bin 850’den 5 bin 940’a çikardik. Ulusal ve uluslararasi müsabakalarda 78 madalya, bölgesel yarismalarda 545 madalya aldik. Gençlerimizin yerleri spor salonlaridir ve Sanliurfa’da gençlerimiz için spor salonu sayisini artirdik’’ diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI